Organizacje studenckie - Z Organizacji

"Global Citizen to twoja szansa na podróż życia". Studenci o doświadczeniach z AIESEC

2014-12-05 14:53:00

Zapewne nieraz marzyłeś o dalekich podróżach, zwiedzeniu świata, przeżyciu niezwykłej przygody. Niestety, często kończyło się jedynie na marzeniach. Studia, praca, brak pieniędzy… Trzeba powrócić do rzeczywistości i cieszyć się z tego, co się ma! Nie, wcale nie musi tak być! Teraz masz prawdziwą szansę na zrealizowanie swoich marzeń. Taką szansę daje ci AIESEC, czyli największą na świecie organizacja studencka.

Global Citizen, czyli Twoja szansa

Członkowie organizacji AIESEC interesują się bieżącymi problemami otaczającego nas świata, przywództwem oraz zarządzaniem. Dla nich nie ważna jest rasa, kolor skóry, płeć, orientacja seksualna, wyznanie, religia ani etniczne czy społeczne pochodzenie, dla nich ważna jest chęć rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. AISEC działa w ponad 110 krajach oraz zrzesza ponad 85 000 członków. W ramach organizowanego projektu oferuje swoim członkom ciekawe praktyki zagraniczne w różnych zakątkach świata.

Azjatycka przygoda

Piotrkowi, który skorzystał z tej niepowtarzalnej okazji udało się wyjechać aż do Azji. Pracowałem w małej organizacji pozarządowej o nazwie "Lariche Community" zlokalizowanej w ścisłym centrum Kuala Lumpur, największym mieście i siedzibie króla Malezji – wyznaje z uśmiechem na ustach. Ty także masz możliwość na taką przygodę! W ramach wyjazdu na wolontariat masz do wyboru Azję, Amerykę Północną i Południową, Afrykę i oczywiście Europę. Za granicą wpływasz na lokalne środowisko, pracując w  instytucjach takich jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozów.

Wszystko w celu ułatwienia współpracy między różnymi sektorami i rozwoju społeczności. Moim zadaniem było uczestnictwo oraz pomoc w prowadzeniu eventów, udział w spotkaniach networkingowych różnych środowisk w Kuala Lumpur oraz, w największym stopniu, dbanie o stronę marketingową firmy i praca nad ich stroną internetową. Ogólnie nigdy się nie nudziłem – mówi nasz bohater Piotrek.

Wszystko brzmi świetnie, ale jednak obawiasz się, że  nie dasz rady? Inna kultura, nieznane środowisko, odmienne wymagania. Nie martw się, nie jesteś sam! Takie obawy mają wszyscy. Piotrkowi udało się  zdobyć doświadczenie w organizacji eventów networkingowych oraz marketingu NGO,  wiedzę o metodach współpracy rządu Malezji z ONZ. Myślisz, że jadąc na wolontariat miał to w jednym paluszku? Największym problemem było dla mnie to, że po prostu nie miałem praktycznie wiedzy na żaden z tych tematów! Na szczęście mogłem wtedy liczyć na wsparcie innych osób z mojej organizacji, więc szybko nadrobiłem "różnice programowe”. Po ok. 2 tygodniach mogłem już na spokojnie rozmawiać z nowopoznanymi biznesmenami czy też pracownikami rządowymi o ważnych dla nich kwestiach – mówi. Warto się bać?

Tego nie uczą w szkole

Dzięki tej niepowtarzalnej praktyce zdobędziesz cenne doświadczenie, polepszysz znajomość języków obcych, rozwiniesz umiejętności przywódcze, nawiążesz nowe międzynarodowych kontakty, zwiedzisz ciekawe miejsca i przeżyjesz niesamowitą przygodę. Spontaniczny wyjazd do Malezji na wolontariat spowodował więc serię nieprzewidzianych, ale niezwykle pozytywnych w skutkach zdarzeń. Przyjaźnie na całe życie, unikalna wiedza i doświadczenie w pracy na azjatyckim rynku, podróż po przepięknych miejscach Azji czy wreszcie – nowa energia w starych przedsięwzięciach – wyznaje.

To jest Twój czas!

Może teraz czas na ciebie? Nigdy nie wiesz, co się wydarzy, gdy wyjedziesz na wolontariat zagraniczny. Chcesz spróbować? Wystarczy wysłać zgłoszenie na www.globalcitizen.pl. Rekrutacja do programu jest ciągła. Skorzystaj z tej okazji, bo młodość nie trwa wiecznie, a dobrze jest mieć co wspominać!

Katarzyna Pruś

Słowa kluczowe: AIESEC, Global Citizen, praktyki zagraniczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne