Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Kierunki studiów dla miłośników zwierząt

2017-11-20 09:49:50

Chyba nie ma na świecie osoby, która w ogóle nie lubiłaby zwierząt. Prawie każdy znajdzie dla siebie jakiś gatunek, za którym przepada najbardziej oraz przeciwnie. Są jednak ludzie, jakim nie robi różnicy wygląd, zapach, a także przysposobienie zwierzęcia do człowieka. Oni po prostu kochają te stworzenia i chcą z nimi wiązać swoją przyszłość. Nie jest to jednak proste, alew dzisiejszych czasach można już studiować w tej dziedzinie. Poznajmy kierunki dla osób, które kochają zwierzęta.

Po tych studiach będziesz mógł wykonywać zawód związany z opieką, hodowlą lub leczeniem zwierząt.

Weterynaria
Zaczynamy od podstawowego kierunku studiów, który znajdziemy praktycznie na każdym uniwersytecie o specjalizacji przyrodniczej. Tego typu dziedzinę można zrobić w różnych trybach. Podczas samej nauki poznajemy tutaj cała wiedzę dotycząca budowy i chorób dotykających zwierzęta. Dodatkowo, uczymy się, jak je leczyć, więc czekają nas także praktyki przystosowujące do zawodu weterynarza. To jednak nie wszystko, ponieważ na początku mamy do czynienia z dziedzinami ogólnymi, a później możemy wybrać specjalizacje, co pozwala nam zajmować się zwierzętami domowymi, rolnymi lub bardziej dzikimi.

Zootechnika
Tym razem kierunek studiów nie skupia się na samym leczeniu naszych pupili. Możemy poznać tutaj tajniki genetyki oraz biologii rozrodu zwierząt gospodarskich i domowych. Dodatkowo, do programu zalicza się także pszczelarstwo, żywienie i ochrona środowiska. Jak widać, są to studia, które bardziej przystosowują do pracy na gospodarstwach rolnych, administracji, a także w firmach zajmujących się produktami pochodzenia zwierzęcego. Jest to kierunek z dwoma stopniami. Można na nim zrobić specjalizacje z hodowli koni, produkcji pasz oraz hodowli zwierząt wolno żyjących.

Stosowana psychologia zwierząt
Kolejne studia dla miłośników zwierząt, ale tym razem w jeszcze innym wydaniu. Jest to jak najbardziej nowy kierunek, który stawia bardziej na relacje między ludźmi, a zwierzętami. Skupia się na drobnych aspektach psychologii, zootechniki i medycyny weterynaryjnej, ale oprócz tego można tu poznać także aspekty etologii oraz szkolenia zwierząt, która na pewno zainteresuje wiele osób. Na tych studiach można zrobić specjalizacje ze szkolenia psów i koni, szkolenia sportowego i terapii wspomagającej z wykorzystaniem zwierząt. Po ich ukończeniu można pracować jako trener zwierząt, w zoo oraz, co ciekawe, w cyrku.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Leczenie zwierząt, hodowla, szkolenie, psychologia, weterynaria, studia związane ze zwierzętami
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

przemoc szkolna
Trauma szkolna jako przyczyna problemu z podjęciem studiów

Nie studiujemy, aby "jeszcze raz nie przechodzić tego samego"?

Polecamy
Jak zmienić tryb studiów na zaoczne - poradnik

Sprawdź, czy można zmienić formę studiów w trakcie roku akademickiego i dowiedz się, jak to zrobić.

Jak nie popaść w zaległości
Jak nie popaść w zaległości na studiach?

Poznaj sposoby na to, aby nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę i być na bieżąco z zaliczeniami na studiach.

Ostatnio dodane
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

Popularne