Inne - Z Organizacji

Machu Picchu Cycle Expedition 2011

2011-01-28 11:34:24

Od momentu narodzin każdy z nich ukierunkowany jest na poznawanie świata i dążenie do poznawania granic możliwości swojego organizmu. Z wiekiem rozwijali własne zainteresowania i starali się wcielić marzenia w życie.

Ich pasją jest podróżowanie, poznawanie miejsc dotychczas oglądanych tylko na fotografiach, doświadczanie na własnej skórze uroków innego klimatu oraz zapoznawanie się z historią i obyczajami innych krajów.

Marzenia tej grupy młodych ludzi wciąż ewoluują, bujają w obłokach, a wiele osób stuka się w czoło uważając, że ich plany są nierealne. Oni jednak nie tylko marzyą, ale pragną urzeczywistniaćplany, stąd też rodzą się pomysły na rozmaite eskapady.  Od kilku lat domeną tej grupy są wyprawy rowerowe. Choć każdy jest inny, łączy ich nas ciekawość świata, zamiłowanie do wyzwań i spędzania czasu pośród dzikiej przyrody. Wciąż wyznaczają sobie nowe cele, dlatego w tym roku również planują "podbić" nowe tereny.

Tym razem wybór padł na Peru.
Czterotygodniowa wyprawa, która odbędzie się w lipcu   sierpniu 2011 r., będzie wymagała sporego wysiłku, gdyż planują pokonać prawie 3000 km po słabo zaludnionym terenie, pokonując przy tym położone na ponad 4000 m n.p.m. przełęcze Andów. Niektórzy być może powiedzą, że nie jest to żaden nadzwyczajny wyczyn.

Ci młodzi ludzie nie będą bowiem eksplorować żadnego kanionu, nie wejdzą na najwyższy szczyt pasma górskiego, nie odkryją także żadnego nowego skrawka lądu… Skupią się za to na ludziach tam żyjących oraz na poznaniu historii narodu tak odmiennego od naszego, a jednocześnie sięgającego czasów świetności Inków.

Dlaczego Peru?


Pomysł, aby zwiedzić inny kontynent tkwił w mojej głowie od wielu lat. Zafascynowanie Ameryką Południową nastąpiło po przeczytaniu dwóch ostatnich książek Alfreda Szklarskiego opisującego przygody Tomka Wilmowskiego, jeszcze z okresu szkoły podstawowej. Z czasem zastanawiałem się jaki kraj obrać za cel wyprawy. Peru wydaje się miejscem idealnym, ze względu na to, co ma do z
aoferowania. Znaleźć tam można wysokie góry, dziką i niebezpieczną dżunglę, rdzennych Indian i ich fascynującą, zupełnie odmienną od polskiej, kulturę. Warto również wspomnieć o starej cywilizacji Inków oraz ich spuściźnie w postaci Machu Picchu czy Ollantaytambo- wyjaśnia jeden z uczestników wyprawy Szymon Belka.

Naszym celem będzie poznanie realiów życia zwykłych ludzi żyjących z dala od wielkich miast, którzy wychowywani byli w duchu poszanowania dla historii inkaskiej świetności oraz walki z europejską konkwistą. W czasie naszej podróży powinniśmy także zetknąć się z polityczną burzą, ze względu na odbywające się w 2011 roku wybory prezydenckie. Dzięki temu poznamy współczesne problemy, z którymi zmaga się Peru oraz być może dowiemy się jak biznes narkotykowy wpływa na rządy sprawowane w tym kraju- dodaje.

Uczestnicy wyprawy:

Szymon Belka (1983), organizator
Absolwent Telekomunikacji na Uniwersytecie Technologiczn-Przyrodniczym oraz Informatyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jego pasją są rowery, góry, marsze na orientację, historia średniowiecza oraz fotografia. Typowy turysta, kolarz, a jednocześnie wielokrotny uczestnik marszów oraz rajdów rowerowych na orientację. Członek LUKS "Pol" w Czersku oraz Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej "FIFY".
 Wyprawy rowerowe: Ukraina (2010), Brodnica - Polska (2010), Szkocja (2009), Słupsk - Polska (2009), Szlak Piastowski (2008), Litwa (2007), Szlak zamków Gotyckich (2004), Kaszuby (2003),Kaszuby (2002), Jura (2002).
Wyprawy piesze: Wielokrotne wypady w Tatry, Bieszczady, Góry Stołowe, Sudety.

Anna Kitowska (1987)
Studentka V roku Matematyki Finansowej na Politechnice Gdańskiej. Miłość do gór i wypraw rowerowych stara się łączyć z realizowaną od wielu lat pasją podróżowania. Ostatnio uczestniczka marszów na orientację i wypraw rowerowych. Uczestniczka Pucharu Borów Tucholskich w marszach na orientację. Członkini Zarządu Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej "FIFY" oraz klubu LUKS "Pol" z Czerska.
Wyprawy rowerowe: Ukraina (2010), Brodnica - Polska (2010), Szkocja (2009), Słupsk- Polska (2009).
Wyprawy piesze: Tatry, Bieszczady, rajdy klubowe.

Roman Bednarek (1983)
Absolwent Geodezji i Kartografii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w wolnych chwilach - student Lotniczego i Naziemnego Skaningu Laserowego na AGH w Krakowie. Uczestniczył w 3 spływach pontonowych po Dniestrze. Jego pasją są rower, góry, podróże. W 2010 roku pojechał na swoją pierwszą, prawdziwą wyprawę rowerową. Przejechał ponad 1300 km przez Czechy, Austrię, Słowenię i Włochy.
Wyprawy rowerowe: Praga-Barcelona (2010), Zlate Hory (2006, 2007, 2008), Hel (2005).
Wyprawy piesze: Sudety, Tatry, Góry Krymskie, Karpaty Wschodnie, Alpy Julijskie

Kacper Kadłubiski (1986)
Student Telekomunikacji oraz Zarządzania na Politechnice Gdańskiej, Prezes (AD2010) Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej "FIFY", członek sekcji judo PG, wokalista Formacji O-dur. Zapalony podróżnik, miłośnik gór, uzależniony od poznawania świata na rowerze. Odwiedził dotychczas 21 krajów w Europie. Zdobył najwyższe szczyty Grecji, Czarnogóry i Słowenii.
Wyprawy rowerowe: Na Olimp (2008) - Rumunia, Bułgaria i Grecja - 2000 km, Rowerowy BZIK (2009) - Macedonia, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Serbia - 1800 km, Praga-Barcelona (2010) - Czechy, Austria, Słowenia, Włochy, Francja, Hiszpania - 3000 km.
Wyprawy piesze: Masyw Olimpu (Grecja), Alpy Julijskie (Słowenia), Durmitor (Czarnogóra), Pirin (Bułgaria), Bieszczady.

Marek Klimowicz (1986)
Absolwent Elektroniki oraz student zarządzania na Politechnice Gdańskiej. W liceum kolega zaraził go pasją do jazdy na rowerze. Po pierwszym roku w wakacje udało mu się zarobić potrzebną kwotę i kupić wymarzony rower górski. Od tego czasu rozpoczął swoją przygodę z podróżami. Odwiedził dotychczas kilkanaście krajów w Europie. Dwa lata temu rozpoczął swoją przygodę z rajdami przygodowymi, po czym zdobył tytuł „Harpagana”. Interesuje go również wspinaczka skałkowa, wolne chwile od studiów spędza na ścianie.
Wyprawy rowerowe:  Bieszczady (2007) - 1000km, Dookoła Polski (2008) - Polska -2000 km, Czarnogóra (2009) - Słowacja, Węgry, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja oraz Czarnogóra - 2500 km, Passo dello stelvio (2010) - Słowacja, Austria,Szwajcaria, Słowenia, Włochy, Chorwacja, Węgry- 3100 km.

Partroni medialni:

ip

Słowa kluczowe: studia studenci podróżowanie turystyka rower Machu Picchu Peru koło naukowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Polecamy
Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama" Gdynia

Historia jednej z najważniejszych postaci w Historii regionu podana w atrakcyjnej formie. Dołącz do zabawy i wygraj nagrody!

Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Polecamy
Ostatnio dodane
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Popularne