Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Najlepsze kształcenie na kierunku Położnictwo w Polsce!

2017-07-03

Chcielibyście opiekować się dziećmi do 6 tygodnia życia niezależnie od płci i stanu zdrowia? Planujecie troszczyć się o kobiety w okresie planowania rodziny, ciąży, porodu i połogu lub w okresie menopauzalnym? W takim razie, zapraszamy na kierunek Położnictwo prowadzony w Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM, który dwukrotnie – w 2015 i 2016 r. znalazł się na pierwszym miejscu w Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy wśród ośrodków edukacyjnych, realizujących studia na kierunku Położnictwo!

WNoZ oferuje studia na kierunku Położnictwo I stopnia stacjonarne oraz II stopnia stacjonarne i niestacjonarne, na których nauczycie się, m.in. świadczyć opiekę zdrowotną wobec: kobiety i jej rodziny, kobiety ciężarnej, kobiety rodzącej, będącej w okresie połogu oraz kobiety chorej ginekologicznie. Zakres wspomnianych świadczeń dotyczy profilaktyki i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologiczno-przedkoncepcyjnej, a także związanej z rozwojem płodu, opieki nad noworodkiem oraz w okresie menopauzy i starzenia się organizmu kobiety. W ramach studiów na kierunku Położnictwo, realizowanych w naszym Wydziale, zostaniecie wykształceni w zakresie monitorowania ciąży prawidłowej i sprawowania opieki nad kobietą podczas jej trwania.

Przykładowe przedmioty nauczane w ramach kierunku Położnictwo WNoZ-u to: Techniki położnicze i prowadzenie porodu, Neonatologia i opieka neonatologiczna  (opieka nad noworodkami, ich rozwojem, schorzeniami i wadami rozwojowymi), Badania w położnictwie, Zarządzanie w Położnictwie, Onkologia ginekologiczna, Komunikacja położnej z pacjentem, Intensywny nadzór położniczy, Kształcenie w zakresie ginekologii i opieki ginekologicznej, Recepty w praktyce położnej. Program studiów na kierunku Położnictwo Wydziału Nauki o Zdrowiu realizowany jest w wielu (spośród 24) naukowo-dydaktycznych jednostkach WNoZ-u, m.in. w: Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej, Klinice Położnictwa i Perinatologii, Klinice Neonatologii i Zakładzie Medycyny Ratunkowej Dzieci.

Po ukończeniu tej ścieżki kształcenia będziecie mogli samodzielnie prowadzić i przyjmować porody prawidłowe oraz opiekować się matką i noworodkiem. Studia na kierunku Położnictwo przygotują Was również do prowadzenia działalności edukacyjno-zdrowotnej, np. w zakresie przygotowania do rodzicielstwa i urodzenia dziecka. Możliwe stanie się dla Was realizowanie procesu kształcenia położnych, a nawet pełnienie funkcji kierowniczych.

Oprócz bogatej oferty edukacyjnej (Położnictwo, Pielęgniarstwo, Dietetyka, Ratownictwo Medyczne, Zdrowie Publiczne), Wydział Nauki o Zdrowiu może pochwalić się szeroką działalnością studencką (19 Studenckich Kół Naukowych!). SKN-y ściśle powiązane
z dziedziną Położnictwa, funkcjonujące w naszym Wydziale, to m.in.: SKN Położnych oraz SKN Etyki działające przy Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WNoZ WUM.

Osoby studiujące Położnictwo w naszym Wydziale mogą brać aktywny udział w wielu ciekawych konferencjach i konkursach, poświęconych wspomnianej ścieżce kształcenia. W tym roku, np. z okazji Międzynarodowego Dnia Położnej, odbyła się VI Konferencja Naukowa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauki o Zdrowiu - "Położna jako edukator w odżywianiu kobiety". Studentki położnictwa wzięły również udział w konkursach: "Położna Przyszłości-Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy", co zakończyło się licznymi sukcesami oraz „Położna na medal”. Obie inicjatywy zorganizowane zostały przez Akademię Malucha Alantan w Warszawie.

Jeżeli zgadzacie się ze stwierdzeniem słynnej położnej – Stanisławy Leszczyńskiej - „Dziecko jest największym cudem świata, a akt rodzenia największym biologicznym uniesieniem natury”, może warto rozważyć studiowanie Położnictwa w Wydziale Nauki
o Zdrowiu WUM?

Bieżące informacje na temat naszej oferty kształcenia znajdziecie na stronie internetowej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM http://wnoz.wum.edu.pl/ i na fanpage’u https://www.facebook.com/WNoZ.WUM/

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama