Wiadomości - Z życia Uczelni

Nuda za oknem? A może kurs szwedzkiego online na zimne lato?

2016-05-24 11:17:27 | artykuł sponsorowany

Pogoda nas nie rozpieszcza, to fakt. Co tu robić? Ani iść na spacer, ani jechać nad zalew, ani zwiedzać – a ile można siedzieć przed komputerem? Owszem, student może nawet całymi dniami, ale czy ma to sens? Nawet filmy i gry z czasem każdemu się przecież nudzą, a my mamy wtedy tylko kaca psychicznego po zmarnowanym czasie. Nieciekawa aura nie sprzyja może więc bardziej ambitnym rozrywkom, ale z drugiej strony może to właśnie idealny moment na spełnienie jednego z najpopularniejszych życzeń noworocznych – zaangażowanie w naukę czegoś całkiem nowego, na przykład języka szwedzkiego?

Angielski jest passe!
Angielski zna (lub powinien znać) każdy szanujący się student. Nie ma zmiłuj się! Warto oczywiście podnosić poziom jego znajomości, ale gdy osiągnęliśmy już pełen pułap, niekoniecznie trzeba inwestować w to dalej – z dużo większą korzyścią dla nas będzie wówczas nauka nowego, mniej znanego języka. To po prostu lepiej wygląda w CV – tym bardziej, że wśród absolwentów studiów znajomość nie jednego, a właśnie dwóch języków obcych jest coraz bardziej modna i wręcz wymagana przez pracodawców.

Dlaczego właśnie szwedzki?
Jest kilka języków, których znajomość, jak mówią prognozy analityków rynku pracy, będzie nam się w przyszłości opłacać. W tej grupie wymienia się język niemiecki, rosyjski, a nawet chiński. Ktoś może potrzebować osoby francuskojęzycznej lub biegle mówiącej po czesku. Jednak bardzo dobrym pomysłem jest też inwestycja w naukę języków skandynawskich i to z kilku powodów – przede wszystkim w naszym kraju, choć tak bliskim geograficznie tym państwom, są one nadal bardzo mało popularne – co oznacza małą konkurencję na rynku współpracy polsko-skandynawskiej. A dodatkowo zarobki w Szwecji i Norwegii są bardzo wysokie, a życie tam – całkiem wygodne. Wreszcie język szwedzki to „szpan i elegancja”, a jakby było tego mało – jeśli wybierzesz dziś kurs szwedzkiego online, to za około rok będziesz w stanie dogadać się w całej Skandynawii, bowiem język ten jest powszechnie znany także w Danii, Norwegii, a nawet w nieco bardziej egzotycznej Finlandii...

Online znaczy wygodniej
Dobrze, ale dlaczego piszę szwedzki online? Sprawa jest tu prosta – dobrze znam studentów, sama też studiowałam. Wiem, że student ma z założenia mało czasu i jest stworzeniem leniwym z natury (co ciekawe, bowiem w życiu zawodowym będzie miał on najczęściej jeszcze mniej czasu na wszystko!). Wiem też, że studenci są bardzo podatni na słomiany zapał, a także na niechęć do wychodzenia z pokoju w danych dniach. Bywa też, że pracujący studenci nie są po prostu w stanie uczęszczać na żadne zorganizowane zajęcia dodatkowe. Tak więc wyższość kursu szwedzkiego online nad tradycyjnym „chodzeniem na lekcje” jest oczywista – taki tryb nauki daje nam większą elastyczność w wyborze czasu zgłębiania tajników nowej wiedzy, a także pewien komfort – jeśli więc na przykład w danym tygodniu nie damy rady przerobić danej partii materiału, możemy poświęcić jej dwa razy tyle czasu po weekendzie.

Tylko dla zaangażowanych i chcących!
Oczywiście i w tym przypadku nie ma róży bez kolców – nauka języka szwedzkiego online może być niezbyt efektywna, jeśli nie znajdziesz w sobie dość samozaparcia, by po prostu się uczyć. Choć na zajęcia nie będziesz chodzić, pewne ćwiczenia trzeba będzie wykonywać, pewne konwersacje z native speakerem trzeba będzie odbyć, a i słówka także da się tylko wykuć na pamięć. Nie zakładajmy, że to szkoła językowa weźmie na siebie całą pracę. Taki kurs online zatem świetna propozycja albo dla osób naprawdę systematycznych i wiedzących, czego chcą w życiu – po prostu umiejących doprowadzić do końca to, co raz zaczęły – a także dla wszystkich tych samouków, którzy po prostu kochają się uczyć na własną rękę, co najwyżej z „niewielką pomocą” książek i innych materiałów. Takie kursy wybierają więc chętnie młodzi informatycy i osoby z bardzo dobrą organizacją prywatnego czasu.

Samemu czy ze szkołą?
W sieci jest wiele darmowych książek i kursów różnych języków obcych. Wpisz w dowolną wyszukiwarkę hasło „szwedzki online”, by się o tym przekonać! Niektóre z nich zawierają nawet nagrania i testy sprawdzające. Problem z nimi jest jednak taki, że zwykle słabo motywują do samodzielnej nauki. Brakuje tam także kontaktów z lektorem danego języka oraz z profesjonalista, który będzie na bieżąco sprawdzał nasze postępy i doradzał, na co powinniśmy położyć największy nacisk. Taką kontrolę zapewnia na przykład szkoła Empik (http://www.empikschoolonline.com/kurs-szwedzki), która chociaż język szwedzki w wersji zdalnej ma w swej ofercie od niedawna, to posiada atrakcyjne, promocyjne ceny dla wszystkich pasjonatów języków obcych.

 

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: nuda w brzydkie dni,język szwedzki online, nauka szwedzkiego
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jubileusz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wspólne święto w duchu akademickiej tradycji [WIDEO] Olsztyn

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi szczególny jubileusz - 25 lat istnienia.

Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Polecamy
Nowe kierunki studiów w j. angielskim w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie Warszawa

Studenci mogą też liczyć na stypendium w wysokości nawet 7500 zł.

#MEETUP UMCSxSANTANDER - Spotkanie z Busem przez Świat Lublin

Karol i Ola Lewandowscy gośćmi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jubileusz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wspólne święto w duchu akademickiej tradycji [WIDEO] Olsztyn

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi szczególny jubileusz - 25 lat istnienia.

Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne