Wiadomości - Z życia Uczelni

Postaw na praktyczne umiejętności - trwa nabór do "Oświaty"

2014-09-01 10:25:56 | artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach młode osoby szukające pracy muszą być elastyczne, nastawione na zdobywanie nowych kompetencji, dających możliwości szybkiego rozwoju. Informatyka, rachunkowość, BHP, czy administracja - kierunki dostępne w ofercie wrocławskiej „Oświaty” - pozwalają na zdobycie praktycznych umiejętności i w konsekwencji - lepsze przystosowanie do zmieniających się warunków na rynku pracy.

Najnowsze Badania Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK) pokazują, że wśród studentów, ponad połowa obawia się wejścia na rynek pracy, a jedynie co piąty uważa, że posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje. Według Patrycji Sokulskiej z wrocławskiej „Oświaty” jest to efekt skostniałego systemu edukacji. - Wiele uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych nie dostrzega zmian zachodzących na rynku pracy. Posiadają one przestarzałe programy kształcenia, które nie odpowiadają na współczesne zapotrzebowanie pracodawców. Obecnie jesteśmy innym społeczeństwem niż jeszcze kilka lat temu, bardziej globalnym, dlatego musimy być nastawieni na zmianę, szczególnie w sposobie edukowania młodych - zaznacza Sokulska. I przekonuje, że lepiej postawić na praktycznie kształcenie zawodowe, dzięki któremu na rynek pracy trafiają pracownicy techniczni, skądinąd najbardziej obecnie poszukiwani.

Edukacja praktyczna jest więc potrzebna.in Nie ma sensu uczyć się dla samego uczenia, szczególnie na przypadkowych kierunkach, po których zatrudnienie jest wysoce wątpliwe. Ze względu jednak na brak doradztwa zawodowego, młodzi ludzie nie mają świadomości jak rozwija się rynek pracy i które zawody są potrzebne. - W „Oświacie” nastawiamy się przede wszystkim na kształcenie umiejętności praktycznych, na kierunkach, po ukończeniu których łatwiej znaleźć pracę. Informatyka, BHP, rachunkowość i administracja to tylko niektóre z nich. Stale rośnie zapotrzebowanie na usługi informatyków, czy specjalistów ds. BHP. Wraz z rozwojem biznesu w firmach powstają coraz częściej osobne działy księgowości. Pracodawcy bardziej przychylnie spoglądają na kompetencje administracyjne u potencjalnych kandydatów. Poświęcamy uwagę rozwojowi młodych osób, przygotowując ich do potrzeb rynku pracy - mówi Sokulska.

Kształcenie praktyczne, jest także odpowiedzią na potrzeby biznesu, któremu brakuje osób o wykształceniu technicznym. Szkoły o tym profilu mają więc przewagę, ponieważ z jednej strony zatrudniają wykładowców pracujących w swoich zawodach, do których przygotowują młode osoby. Mają więc doświadczenie praktyczne. Wiedzą jak prowadzić zajęcia warsztatowe, uczą konkretnych umiejętności. Dzięki temu potencjał młodych ludzi wchodzących na rynek pracy nie zostaje zmarnowany. Kandydat z fachem w ręku ma większe szanse zdobyć wymarzoną pracę, niż osoba posiadająca jedynie teoretyczne przygotowanie. Zdobycie dyplomu w dzisiejszych czasach nie stanowi przecież większego problemu. Nie daje on jednak żadnej gwarancji zatrudnienia, ponieważ pracodawcy coraz rzadziej patrzą na wykształcenie. Zatrudnienie uzależniają nie od teoretycznego przygotowania kandydatów, ale przede wszystkim odpowiednich umiejętności. Kształcenie praktyczne umożliwia więc młodym ludziom podjęcie pracy, a nie dołączanie do grona osób bezrobotnych, których w Polsce jest ok. 13.5%.

Więcej informacji na temat rekrutacji na wolne kierunki znajduje się na stronie: oswiata.wroc.pl

Tekst: Promocja

Słowa kluczowe: oświata wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jubileusz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wspólne święto w duchu akademickiej tradycji [WIDEO] Olsztyn

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi szczególny jubileusz - 25 lat istnienia.

Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Polecamy
Rozmowa z prof. WSBiNoZ dr. hab. Wojciechem Welskopem
Kryminologia - rozmowa z rektorem WSBiNoZ o nowym kierunku studiów

Przeczytaj wywiad z prof. WSBiNoZ dr. hab. Wojciechem Welskopem.

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku? Gdańsk

Dowiedz się, co Uczelnia oferuje swoim studentom!

Ostatnio dodane
Jubileusz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wspólne święto w duchu akademickiej tradycji [WIDEO] Olsztyn

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi szczególny jubileusz - 25 lat istnienia.

Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.