Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ubezpieczenie dla studenta

2017-10-20

"Czy jest Pan ubezpieczony? - To pytanie, które często pada, kiedy pójdziemy do lekarza lub innego miejsca, w którym jest to dosyć ważna kwestia. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak to wygląda naprawdę i prawda jest taka, że studenci chodzą bez ubezpieczenia. To jest bardzo złe podejście, więc warto się tym zainteresować, ponieważ brak ochrony może sprawić, że w przyszłości pożałujemy, że o to nie zadbaliśmy.

Zobacz, jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem na studiach.

Jak sprawdzić stan naszego ubezpieczenia?
To jest akurat bardzo proste. Wystarczy, że udamy się do dowolnego oddziału NFZ z naszym dowodem osobistym. Tam już jakiś pracownik sprawdzi, jak wygląda nasza sytuacja.

Skąd wziąć ubezpieczenie?
Najczęściej ubezpieczeniem zdrowotnym jest objęty każdy z nas, ponieważ duża część studentów to osoby młode, które cały czas podlegają temu świadczeniu przez rodziców. Taka możliwość trwa do ukończenia przez nas 26 roku życia. Często jednak zdarzają się takie sytuacje, że student podczas wakacji podejmuje się pracy na umowę, w której jest ubezpieczony. Wtedy pojawia się problem, gdyż wracając na studia traci się to świadczenie. I to jest właśnie sytuacja, przy której należy się ponownie zgłosić do NFZ, aby ten status zmienić.

Inne przypadki, w których możemy być objęci ubezpieczeniem zdrowotnym to przez uniwersytet, zakład pracy lub siebie samych. To jednak nie jedyny sposób, w który możemy chronić swoje zdrowie, gdyż istnieje jeszcze możliwość wykupienia NNW.

NNW to ubezpieczenie, które może wykupić każdy student na swojej uczelni. Opłata jest nieduża, a przysługuje w razie nagłych wypadków. Wtedy mamy możliwość ubiegania się o odszkodowanie po wypadku, a także po trafieniu do szpitala. Możemy liczyć na to, że częściowo zostaną pokryte koszty naszego pobytu w placówce.

Często na myśl nam przychodzi, że w sumie bezsensu jest to ubezpieczenie, bo płacimy za nie, a i tak się ono nam raczej nie przydaje. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że w każdej chwili możemy się poślizgnąć, złamać sobie nogę lub wyrządzić sobie inną krzywdę. Dlatego dbajmy o swoją przyszłości i zdrowie, ponieważ kiedyś może być już za późno i nie dostaniemy żadnej pomocy w nagłym wypadku.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama