Z Polski - Studencka Polityka

3 pomysły na to, jak szybko załatać dziurę w studenckim budżecie

2015-10-26 08:45:43 | artykuł sponsorowany

Większość młodych ludzi myśli o studiach wyłącznie w kategoriach zdobywania wiedzy i dobrej zabawy. Zapominają jednak o finansach, a te potrafią zdeterminować studencką rzeczywistość – zwłaszcza w okresie sesji poprawkowych. Podpowiadamy, jak zdobyć pieniądze studiując dziennie lub zaocznie.

Portfel żaka często świeci pustkami. Materiały dydaktyczne, ksero, korepetycje z trudnej dziedziny wiedzy, drogie bilety na koncert ulubionego zespołu lub wymarzony karnet na siłownię – potrzeb jest całe mnóstwo, a przychody do studenckiego budżetu ograniczone i nieregularne. Stałe, miesięczne wydatki jesteśmy w stanie zaplanować, ale największym problemem są te nieprzewidziane. Jak sobie radzić, nie prosząc rodziców o dodatkowe wsparcie materialne?

 1. Praca dorywcza dla studenta

Jest jednym z najpopularniejszych sposobów, jakich chwytają się studenci, żeby szybko dorobić. Ciekawe oferty znajdziemy na internetowych portalach ogłoszeniowych, targach pracy i uczelnianych tablicach ogłoszeń.

Najczęściej są to nieskomplikowane prace fizyczne (np. praca w sklepie, za barem) lub proste czynności biurowe. Tego typu zlecenia zazwyczaj pochodzą od osób prywatnych, firm lub agencji pośrednictwa pracy.

Warto też rozglądać się za pracą w przyszłym zawodzie – oferty płatnych praktyk i programów stażowych znajdziemy na stronach branżowych i bezpośrednio u pracodawców. W przypadku studiów zaocznych, można pozwolić sobie na pracę w pełnym wymiarze godzin, ale dla studenta studiów dziennych, priorytetem jest zwykle elastyczny grafik, który można bez trudu pogodzić z obowiązkami na uczelni.

2. Aukcje internetowe

 

Kiedy w życiu studenta pojawia się nagła potrzeba, szybkim źródłem gotówki może być sprzedaż tego, co zbędne. Książki z poprzedniego semestru, zakurzona gitara, głośniki czy narty nieużywane od kilku sezonów – to zamrożone źródło gotówki.

Sprzedaż online to naprawdę nic trudnego. Jeśli zarządzimy generalne porządki w swoich rzeczach, to nagle okaże się, że mamy mnóstwo niepotrzebnych akcesoriów. Sprzedając kilka rzeczy jednocześnie, bez trudu uzbieramy potrzebną kwotę.

 3.  Szybka pożyczka przez Internet

Rozwiązanie doceniane i chętnie praktykowane przez żaków zwłaszcza na Zachodzie. Oferty firm pożyczkowych dedykowane studentom pozwalają na wzięcie chwilówki już od kwoty 50 zł. W wielu firmach, jak np. w Pożyczkomat.pl – szybkie pożyczki online udzielane są na dowód, osobom powyżej 20 roku życia.

Nie jest wymagane zaświadczenie o stałych źródłach dochodu, a formalności ograniczono do niezbędnego minimum. Jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, warto wziąć pod uwagę także i taką opcję.

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: student, pożyczki studenckie, pieniądze, wynagrodzenie, żak
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
10. Warszawski bal doktorantów Warszawa

Dowiedz się więcej o jubileuszowej edycji wyjątkowego wydarzenia.

Skutki zerwania współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki

Sprawdź, co decyzja MEiN oznacza w praktyce.

Namioty Wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, które odbędzie się już 6 marca.

Polecamy
Zobacz zdjęcia z gali rozdania Studenckich NagrÃłd Dziennikarskich!
MediaTory 2018 - Studenckie Nagrody Dziennikarskie zostały wręczone [FOTO]

Zobacz zdjęcia z gali rozdania Studenckich Nagród Dziennikarskich!

Namioty Wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, które odbędzie się już 6 marca.

Polecamy
Ostatnio dodane
10. Warszawski bal doktorantów Warszawa

Dowiedz się więcej o jubileuszowej edycji wyjątkowego wydarzenia.

Skutki zerwania współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki

Sprawdź, co decyzja MEiN oznacza w praktyce.

Ostatnio komentowane
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.

Niepomyślne wieści dla wszystkich prymusów - od przyszłego roku akademickiego stypendia za dobre wyniki w nauce utracą tysiące studentów.

Popularne