Konkursy - Edukacja

3,8 mln zł dla naukowców powracających do Polski

2014-02-09 17:08:38

Prawie 3,8 mln zł otrzymało 14 wybitnych młodych naukowców, którzy swoją karierę naukową chcą kontynuować w Polsce. Dofinansowanie przyznała Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w ósmej i ostatniej edycji konkursu Homing Plus.

Celem programu Homing Plus jest zachęcenie wybitnych młodych naukowców prowadzących badania za granicą, do kontynuowania kariery naukowej w Polsce. Do konkursu zgłoszono 39 wniosków, dzięki finansowaniu 14 laureatów będzie mogło realizować w polskich instytucjach naukowych innowacyjne projekty w dziedzinach z obszaru Bio, Info, Techno.

Panel recenzencki oceniając kandydatów wziął pod uwagę ich dorobek naukowy z ostatnich czterech lat, projekty badawcze, które zamierzają realizować dzięki subsydium w wysokości do 80 tys. złotych rocznie i stypendium naukowemu w wysokości 5 tys. złotych miesięcznie oraz informacje o zespole, który będzie uczestniczył w realizacji projektu.

Najwyższe dofinansowanie - 305 tys. zł - otrzymał dr Mateusz Strzelecki z Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Badania za ponad 300 tys. zł przeprowadzą również: dr Robert Ekiert z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz dr Agnieszka Majkowska-Pilip z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie.

W programie dofinansowanie otrzymali również: dr Agnieszka Bednarska z Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, dr Aliaksei Boika z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie, dr Robert Chulist z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego PAN w Krakowie, dr Marzena Ciechomska z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda PAN we Wrocławiu, dr Sebastian Kraszewski z Politechniki Wrocławskiej, dr Łukasz Kurpaska z Narodowego Centrum Badań Jądrowych, dr Marcin Libera z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu, dr Pawel Nita z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr Dominik Pisarski z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie, dr Anna Szadkowska z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Bartosz Krzysztof Zambroń z Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie.

W ośmiu konkursach w programie Homing Plus wyłoniono 118 laureatów, którzy na realizację swoich projektów badawczych otrzymali finansowanie o łącznej wysokości blisko 34 mln zł. Projekty laureatów w dziedzinach z obszaru Bio, Info, Techno są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

PAP - Nauka w Polsce

Słowa kluczowe: naukowcy polska pieniądze zarobki wynagrodzenia dofinansowanie homing plus
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

DIMAQ UNI 2020 - wyniki I etapu konkursu

Zobacz, kto ma szansę na wygraną w konkursie na najlepsza pracę dyplomową z marketingu internetowego!

Informacje o BEST Hacks 2020
Hackathon BEST Hacks 2020 - informacje o wydarzeniu

Weź udział i za pomocą programowania zmień świat na lepszy!

Polecamy
Ostatnio dodane
Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

DIMAQ UNI 2020 - wyniki I etapu konkursu

Zobacz, kto ma szansę na wygraną w konkursie na najlepsza pracę dyplomową z marketingu internetowego!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.