Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

33 sposoby zarabiania pieniędzy w podróży

2017-03-23

Skąd wziąć pieniądze na podróżowanie? Pytanie nurtuje wielu, ale na szczęście jest też mnóstwo sposobów, aby pieniądze zarobić. Można to zrobić przed wyjazdem, a potem żyć z oszczędności – to jedna droga. Można też spróbować połączyć pracę z podróżami, tak, aby nie musieć rezygnować ani z jednego, ani z drugiego. Rzućcie okiem na listę różnych prac, które mogą stanowić inspirację dla Waszych pomysłów i działań.


Niektóre  z nich wymagają pewnego doświadczenia i umiejętności np. dobrej znajomości języka angielskiego. Jest też kilka takich do których potrzebna jest głównie umiejętność szybkiego uczenia się i dostosowania się do sytuacji. Wybór jest jednak spory:

1. Prowadzenie zajęć

Zastanów się, w czym jesteś dobry lub jaka jest Twoja największa pasja? A może mógłbyś dzielić się nią z innymi? Uprawiasz jogę? Umiesz malować lub rzeźbić? Spróbuj zatem prowadzić zajęcia z tego, co potrafisz najlepiej. Przykładem idealnego miejsca dla takiej pracy jest artystyczna Goa w Indiach. Mnóstwo ludzi jeździ tam właśnie po to, by móc nauczyć się nowych umiejętności, czy rozwinąć swoje pasje. Wielu ludzi żyje tam i prowadzi zajęcia np. z jogi, a z zaoszczędzonych pieniędzy kontynuuje podróżowanie.
 
2. Praca w hotelach lub hostelach

Nawet bez doświadczenia w turystyce możesz spróbować dorobić sobie w hotelach i hostelach. Wiele z nich szuka pomocy przy sprzątaniu, zmywaniu naczyń czy pracy w recepcji. Podróżnicy dorabiają sobie pracując kilka miesięcy w hostelach dla backpakerów, np. w Nowej Zelandii. Niektóre z nich za pomoc oferowały nocleg. Oczywiście można też znaleźć pracę w pełnym wymiarze godzin, co wiąże się z wynagrodzeniem. Jest zatem z czego odkładać na dalsze podróże.

3. Nauczyciel języków obcych

Jeśli znasz bardzo dobrze język obcy, z powodzeniem możesz go wykorzystać. Jednym ze sposobów jest nauczanie online, przez co nie ma znaczenia, w jakim kraju będziesz przebywał w danym momencie. Możesz też rozważyć opcje uczenia w szkołach językowych lub prywatnie w krajach, w których jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli. Jeśli chodzi o język angielski to mnóstwo osób uczy go w Azji: w Korei Południowej czy na Tajwanie. Na pewno przydadzą się do tego międzynarodowe certyfikaty, np. TEFL (Teaching English as a Foreign Language). Warto w niego zainwestować, aby potem móc go wykorzystać w pracy.
Spróbuj zacząć od napisania do szkół językowych w miejscu, które Cię interesuje albo zamieścić swoje ogłoszenie na lokalnych portalach lub uczelnianych forach.

Czytaj dalej:  http://travelandkeepfit.com/pl/2017/02/06/33-sposoby-na-zarabianie-pieniedzy-w-podrozy/

Aleksandra Jaskółowska - podróżniczka i autorka międzynarodowego bloga o podróżach i aktywnym stylu życia www.travelandkeepfit.com. Odwiedziła ponad 65 krajów na 6 kontynentach. W wielu z nich studiowała i pracowała naukowo. Z zawodu jest psychologiem społecznym. To właśnie badania międzykulturowe były jednym z powodów jej podróży.

fot. pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama