Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wyróżniony za rozwój ekologii w Rosji

2017-08-31

Absolwent Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja i członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UR działającego przy Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym, Piotr Joniec, otrzymał wyróżnienie „Za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji” na  międzynarodowej olimpiadzie, która odbyła się 4 czerwca na Bałtyckim Federalnym Uniwersytecie im. I. Kanta w Kaliningradzie.

Piotr JoniecPiotr Joniec przyjął uczestnictwo w pierwszym internetowym etapie olimpiady, a później został zaproszony na finał, który odbywał się już w Rosji. Rok 2017 w Federacji Rosyjskiej ogłoszony został Rokiem Ekologii, i właśnie ekologia była głównym tematem finału. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w roli ekspertów-ekologów oraz zademonstrować wiedzę na temat rosyjskiej kultury i znajomości tego języka. W olimpiadzie wzięli udział studenci z 25 krajów Europy, Azji i Afryki. A do finałowego etapu przeszło 70 studentów z Polski, Litwy, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii, Mongolii, Sudanu, Angoli, Konga, Wietnamu, Turkmenistanu, Tadżykistanu i in.

Jako członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UR Piotr Joniec w czasie studiów uczestniczył w wyprawach naukowych nad Bajkał i do Magadanu, co zapoczątkowało jego pasję do poznawania przyrody Rosji, a w szczególności Syberii. Po ukończeniu studiów inżynierskich wyjechał na kurs językowy na Północno-Wschodnim Federalnym Uniwersytecie im. M.K. Ammosowa w Jakucku, z którym już od kilku lat współpracuje Koło Naukowe UR i uczestniczy we wspólnych ekspedycjach. Zakończył roczny staż przygotowawczy i obecnie uczy się tam na  studiach magisterskich na kierunku geoinformatyka. Kierunek ten powstał dzięki współpracy uniwersytetu w Jakucku z Uniwersytetem Aix-Marseille we  Francji, a jego absolwenci po odbyciu rocznego stażu we Francji otrzymują dyplom obu uniwersytetów.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama