Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim

2014-03-13

Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, rozgrywanych w Jeleniej Górze, zobaczymy przedstawicieli 4 kontynentów.

Już od listopada 2013 r. napływają zgłoszenia na największą i najważniejszą na świecie w roku imprezę w kolarstwie akademickim. Najpierw za pomocą specjalnego panelu akredytacyjnego poszczególne narodowe federacje sportu studenckiego deklarują swój udział w zawodach.

Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa maksymalnie 20 zawodników (4 kobiety i 4 mężczyzn na kolarstwo szosowe, a także 6 kobiet i 6 mężczyzn na kolarstwo górskie). Przypomnijmy, że w ramach imprezy odbędą się wyścigi indywidualne na czas i ze startu wspólnego. Kolejny etap zgłoszeń to podanie liczby startujących w poszczególnych dyscyplinach.

Dopiero ostateczne zgłoszenie (na miesiąc przed imprezą) określi natomiast personalia i dokładną liczbę uczestników mistrzostw. Wtedy to poznamy nazwiska faworytów do zdobycia medali. Wśród nich na pewno pojawią się również Polacy.

Do tej pory do rywalizacji zgłosiło się 17 krajów. Oto one:
- Chińskie Tajpej     
- Czechy         
- Estonia         
- Finlandia
- Francja         
- Niemcy         
- Węgry         
- Irlandia
- Japonia         
- Meksyk         
- Mongolia         
- Holandia
- Nowa Zelandia     
- Polska        
- Słowacja         
- Szwecja
- Szwajcaria

Zgłoszenia można śledzić na oficjalnej stronie mistrzostw www.Cycling2014.com

Akademickich Mistrzostw Świata (AMŚ) w kolarstwie górskim i szosowym 2014 wspiera Maja Włoszczowska. Pochodzi z Jeleniej Góry – miasta - gospodarza mistrzostw. Włoszczowska jest także absolwentką Politechniki   Wrocławskiej, będącej współorganizatorem imprezy. Maja jest również autorką trasy MTB, na której będą rywalizować uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świat w kolarstwie górskim. Wyznaczona runda na terenie Parku Paulinum jest jedną z najtrudniejszych a zarazem najbardziej widowiskowych tras w Polsce.

- Jelenia Góra to nie tylko mój dom, nie tylko moje miasto, ale przede wszystkim fantastyczne miejsce do trenowania, do uprawiania kolarstwa górskiego i wszelkich innych sportów. To idealna lokalizacja na przeprowadzenie Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Jestem przekonana, że będzie to wyjątkowa impreza – mówi Maja Włoszczowska, patron sportowy AMŚ.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama