Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Co robić w Maladze w czasie kursu języka hiszpańskiego

2018-07-23

Malaga, 320 słonecznych dni w roku, piękne śródziemnomorskie morze, wysokie temperatury, zimne napoje, plaża, basen. To wszystko czyni już Malagę wyjątkowym miejscem, ale co może sprawić aby nasz pobyt w raju był jeszcze lepszy? Liczne festiwale  w Maladze. Będzie można wziąć w nich udział w czasie kursu jezyka hiszpańskiego ze szkołą językową Sprachcaffe.

Co robić w Maladze w czasie kursu języka hiszpańskiego

Styczeń - Teatr

W styczniu w Maladze obchodzimy festiwal teatralny, na którym przedstawiane są spektakle lokalne i międzynarodowe.

Luty – Karnawał

Konkurs  "murgas", "comparsas" i "cuartetos", to inaczej karnawał w Maladze , polegający na wystawianiu zabawnych piosenek pełnych humoru o tej porze roku, ale śpiew to nie wszystko. Tak jak w innych miastach i tutaj ludzie ochoczo przebierają się w kolorowe stroje, uczestniczą w imprezach plenerowych jak i prywatnych balach.
Pod koniec karnawału mamy "Entierro del boquerón", aby uczcić koniec tego festiwalu i początek postu.

Marzec - festiwal filmowy

Malaga Film Festival to coroczne wydarzenie filmowe, podczas którego odbywa się projekcia najważniejszych produkcji hiszpańskiego kina, w tym też  filmy dokumentalne i filmy krótkometrażowe. Festiwal ten przyznaje także nagrody dla najlepszych filmów roku, a także nagrody honorowe. Główną nagrodą jest Złota Biznaga za najlepszy film. W konkursie jury lud dla najlepszego reżysera przyznawane są srebrne statuetki. Jest to idealny moment aby włączyć się do dyskusji i wysłuchać licznych seminariów dotyczących bieżących problemów hiszpańskiego kina.

Kwiecień - Wielkanoc

Wielki Tydzień jest ważnym wydarzeniem religijnym. Podczas niego parady i procesje odbywają się od od niedzieli do niedzieli, czyli od "El Domingo de Ramos" do "El Domingo de Resurrección". Ponadto w wielki tydzień można skosztować typowych dań słonych jak i słodkich, które można zjeść tylko w tym okresie.

Maj - Noc Muzeów

Tak jak i w Polsce również na maladze , w jedną sobotnią noc na początku maja muzea pozostają otwarte przez całą noc, można je zwiedzać za darmo , ponadto organizowane są  liczne ciekawe wydarzenia w całym mieście .

Czerwiec - San Juan

Jak lepiej powitać lato , niż w na jednej z plaż w Maladze , paląc przy tym o północy júas", czyli lalki przedstawiającej wszystko co negatywne. Spalenie ma za odpędzić złe duchy.  Ponadto tradycją jest jeszcze zanurzenie się w morzu i podziwnianie pokazu fajerwerków. Jeżeli jest jakiś lepszy sposób na powitanie lata, my go nie znamy.

Lipiec - Święto Matki Boskiej z El Carmen

Matka Boska z El Carmen jest patronką żeglarzy, więc uroczystość ta jest szczególnie ważna i hucznie obchodzona we wszystkich nadmorskich miejscowościach jak Malaga.Wpierw odbywa się procesja, a w nocy odbywa się pokaz fajerwerków.

Sierpień -  targi w Maladze

W celu upamiętnienia przyłączenia Malagi do Hiszpanii, w sierpniu odbywane są specjalne targi. Jest to wielki festiwal, który idealnie oddaje ducha stolicy Costa Del Sol.

Wrzesień - tydzień mody

Pasarela Larios -  Malaga Fashion Week to najważniejsze wydarzenie modowe w mieście. To aż 300 metrów wybiegu ,ponad 15 000 osób, znani projektanci oraz modelki a wszystko to w Maladze.

Listopad - Fancine

Festiwal filmów fantastyczno-naukowych to pokazy i wystawy kinematograficzne, które odbywają się co roku w mieście. Główne gatunki filmowe pokazywane na festiwalu to: science fiction, thrillerach i horrorach. Jest to jeden z ważniejszych  festiwali w hiszpanii i całym świecie kinematografii.

Grudzień - Iluminacje

Pięknie oświetlone miasta , cudowny jarmark bożonarodzeniowy. Iluminacje są tradycją świąteczną w Maladze. Oświetlenie Calle Larios, głównej ulicy w centrum Malagi, od lat cieszy się powodzeniem dzięki pokazom świetlnym i koncertom.

https://www.sprachcaffe.com/

ip

fot. materiały Sprachcaffe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama