Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Czego nie robić w trakcie pisania egzaminu?

2018-01-16

Sesja to ciężki okres dla większości studentów. Duży nakład pracy sprawia, że nie są oni w stanie przyswoić sobie całego materiału w krótkim czasie. Niektóre osoby próbują się jednak ratować w tej sytuacji i posuwają się do róznych metod nauki, ryzykownych podczas rozwiązywania zadań na teście. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji przy zaliczeniach, warto zapoznać się z rzeczami, których nie powinno się robić w trakcie egzaminu.

Tych rzeczy powinieneś się wystrzegać w trakcie pisania egzaminu!

Ściąganie
Trzeba pamiętać o tym, że na studiach nie jest już tak łatwo poprawić każdy napisany test. Mimo to, studenci decydują się na zrobienie ściąg, które zamiast stać się zbawieniem, stają się zmorą, niszczącą szansę na zaliczenie przedmiotu.

Korzystanie z telefonu
Niektórzy studenci próbują sciągać na zajećiach. W tym przypadku jednak studenci starają się improwizować w momencie, gdy nie są przygotowani do egzaminu. Złapanie przez prowadzącego jest jednak równoznaczne z niezaliczeniem testu. Warto o tym pamiętać.

Zbyt szybkie oddanie egzaminu
Popularną tendencją wśród studentów i uczniów jest zbyt wczesne oddawanie testu. Nie jest to dobry pomysł. Dużo lepiej czekać do samego końca egzaminu. Dzięki temu możemy sprawdzić naszą pracę kilka razy, szukając błędów, które mogliśmy popełnić. Wyjście z sali na samym końcu nie jest w przecież żadnym wstydem. 

Nieodpowiedni ubiór
Sesja to oficjalna forma sprawdzania wiedzy. Z tego powodu, tak samo jak na maturze, obowiązuje na niej odpowiedni, odświętny ubiór. Kolorowe, niezobowiązujące ubrania, które są kontrowersyjne zostawmy więc na inną okazję.

Poddawanie się
Wielu studentów rezygnuje z pisania testu już na samym początku, zaraz po przeczytaniu pierwszego zadania. Nie można się jednak w ten sposób poddawać, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem nie uda się zdobyć dodatkowych punktów. Dlatego właśnie lepiej jest zostać do końca egzaminu i spróbować swoich sił.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama