Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Czy e-learning to przyszłość edukacji?

2017-11-28

Nowe technologie zaczynają towarzyszyć nauce coraz bardziej. W dzisiejszych czasach możemy już korzystać na zajęciach z tablic multimedialnych, rzutników i innych pomocy naukowych. Bardzo popularne zrobiły się prezentacje, które są łatwe do zrobienia i bardzo dobre przy wizualizacji danego tematu. Na rynek wchodzi jednak powoli nowy rodzaj nauki, który odbywa się w całości przez Internet. Jest to e-learning.

Czy e-learning to przyszłość edukacji?

E-learning jest formą nauki, która odbywa się całkowicie przez Internet. Zazwyczaj polega to na tym, że logujemy się na danym portalu, po czym wykonujemy przydzielone nam zadania w kursie. Wszystkie postępy zapisują się na naszym koncie, co pozwala bardzo wiarygodne sprawdzić efekty kształcenia. Czy to jest jednak przyszłość naszej edukacji?

Do czego wykorzystuje się e-learning? W ostatnim czasie jest to bardzo popularny sposób, aby nauczać języków obcych. W ten sposób tworzy się kursy także w przypadku BHP. Pozwala to zaoszczędzić na organizowaniu specjalnych zajęć, co jest jednocześnie dobre dla danej instytucji, jak i osób, które muszą to zaliczyć. Często e-learning wykorzystuje się także przy zajęciach na uniwersytecie. Tworzy się specjalne dokumenty, po czym udostępnia się je studentom, aby mogli pracować w chmurze.

Mimo wielu zalet e-learningu, nie zdominuje on całkowicie przyszłości nauki, więc osoby, które chcą zostać nauczycielami, mogą być spokojne. To wszystko przez to, że nauczanie zdalne nie jest w stanie nas wszystkiego nauczyć. Zawsze jest to tylko program, który działa tylko na jeden sposób. Problem pojawia się jednak w przedmiotach typu matematyka, gdzie nie wszyscy są w stanie zrozumieć za pierwszym razem, jak dane zadanie rozwiązać. To wymaga indywidualnego podejścia, którego e-learning nam nie zapewni. W ten sposób wytłumaczyć może tylko druga osoba, która rozumie dany temat.

E-learning na pewno jest innowacją, która wspomaga naukę i pomaga często oszczędzić pieniądze oraz czas wielu osób. Niestety, taki szybki kurs nie zawsze jest w stanie spełnić naszych wszystkich oczekiwań i dlatego właśnie nie zdominuje on nigdy świata nauki.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama