Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Czy warto studiować w dzisiejszych czasach?

2017-11-29

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie spotykają się z ogromnym problemem związanym z wejściem na rynek pracy. Jest to powszechne i dużo się o tym mówi. Nie odzwierciedla się to w formie bezrobocia, ponieważ łatwo jest znaleźć źródło dochodu na krótki okres, ale dostać zatrudnienie w firmie, która zapewni wszystkie świadczenia i umowę o pracę – to jest dopiero wyczyn. Czy studia nam w tym pomogą, czy wręcz przeciwnie?

Sprawdź, czy warto studiować współcześnie?

Studia były, są i zawsze będą atrakcyjne, ponieważ dają nam naprawdę mocne tytuły naukowe, które z pewnością przydadzą się naszemu CV. Problemem jednak jest to, że nie każdy absolwent szkoły wyższej potrafi to wykorzystać. Kończy się to tym, że dana osoba z dyplomem poszukuje dobrej pracy bardzo długo, a to sprawia, że często nie znajduje jej w ogóle.

Dlaczego tak się dzieje? Głównym powodem jest fakt, że wiele osób wyczekuje aż propozycja pracy przyjdzie sama, a w tej sytuacji trzeba wyjść z inicjatywą, żeby się udało. To jednak nie wszystko, gdyż do tego potrzeba pewności siebie, którą można zdobyć podczas studiów. Dlatego ważne jest, żeby nie lekceważyć sobie nauki. Lepiej zdecydowanie się przyłożyć, ponieważ to jest związane z naszym przyszłym zawodem.

Czy to sprawia, że studia są atrakcyjniejsze od innych form edukacji? Zdecydowanie nie, ponieważ wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy zarabiać na swoje życie. W dzisiejszych czasach pójście do technikum lub zawodówki wcale nie jest złą decyzją, ponieważ w tym przypadku możemy zdobyć profesję, która nam wystarczy do tego, aby się spełnić. Nawet jeśli chodzi o zarobki, to praca po szkole średniej nie musi być wcale gorsza niż po studiach. Dowodem na to jest zdecydowanie fakt, że osoby, które skończyły zawodówkę, dużo lepiej radzą sobie w życiu niż Ci, co postanowili kontynuować naukę po liceum.

Studia mogą być atrakcyjną formą edukacji, ale trzeba wiedzieć, jak je wykorzystać, ponieważ nie jest łatwo znaleźć po nich dobrą pracę. Jeśli jednak ktoś się dobrze postara, może zyskać więcej niż ludzie, którzy zrezygnowali z pójścia do szkoły wyższej.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama