Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Czy warto studiować za granicą?

2018-10-19 10:22:23

Studia za granicą to marzenie wielu osób. Niektórzy decydują się na ten krok od razu po zdaniu matury, inni z kolei korzystają ze specjalnych programów (np. Erasmus), które ułatwiają studentom wyjazd na daną uczelnię do innego kraju. Młodzi ludzie marzą o tym, żeby wyjeżdzać i przeżywać nowe przygody. Warto jednak przed tym zastanowić się, czy warto studiować za granicą.

Zobacz, czy warto podjąć studia za granicą.

Doskonalenie języka obcego

Wyjazd na zagraniczną uczelnię to idealna okazja do podniesienia swoich umiejętności językowych. Od dawna wiadomo przecież, że aby nauczyć się rozmawiać w danym języku, trzeba otaczać się nim w jak największym stopniu. Nie ma lepszego sposobu na to od wyjazdu do innego kraju! Dzięki temu bardzo szybko poznasz tajniki  języka i będziesz się nim płynnie posługiwać.

Poznanie innej kultury

Wyjazd na studia za granicę to również dobry sposób na poznanie innej kultury - miejscowego jedzenia, obyczajów, świąt, tradycji czy przesądów panującycych w danym kraju. Takie doświadczenie na pewno sprawi, że spojrzysz na świat z innej perspektywy i staniesz się bardziej otwarty na ludzi oraz kultury z innych części świata.

Zwiedzanie

Kolejnym plusem studiowania za granicą jest możliwość zwiedzania i podróżowania. Bardzo często uczelnie przyjmujące studentów spoza kraju organizują wycieczki podczas weekendów czy przerw w roku akademickim.

Nabycie nowych umiejętności

Wyjazd na zagraniczne studia to także okazja do usamodzielnienia się i nabycia umiejętności adaptacyjnych. Nie mając koło siebie rodziny czy znajomych, na samym początku musisz polegać tylko na sobie. Takie doświadczenie uczy odpowiedzialności i dostosowywania się do nowych sytuacji. Dzięki takim umiejętnościom będziesz w stanie szybciej i sprawniej przystosować się do każdej kolejnej zmiany w swoim życiu.

Poznawanie nowych ludzi

Możliwość wyjazdu na uczelnie w innych krajach sprawia, że poznajesz mnóstwo nowych ludzi pochodzących z różnych kultur. Czasami takie znajomości zostają z nami do końca życia!

Większe szanse na rynku pracy

Dyplom zagranicznej uczelni może zwiększyć twoje szanse na dobrze płatną pracę - zarówno Polsce, jak i za granicą. Dodatkowym plusem jest znajomość języka obcego na bardzo zaawansowanym poziomie, która również stwarza większe możliwości zatrudnienia.

Jak widać, większość argumentów przemawia za tym, że warto studiować za granicą. Jednak decydując się na taki krok, warto pamiętać, że bardzo często  wiąże się on z dużymi kosztami oraz rozłąką z rodziną i przyjaciółmi.

PO

fot. www.pexels.com

Słowa kluczowe: czy warto studiować za granicą, studia za granicą, studia zagraniczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

przemoc szkolna
Trauma szkolna jako przyczyna problemu z podjęciem studiów

Nie studiujemy, aby "jeszcze raz nie przechodzić tego samego"?

Polecamy
Kiedy odbywają się egzaminy na studiach?

Każdy przedmiot na studiach trzeba zaliczyć. Dowiedz się, kiedy odbywają się egzaminy, jak zdobyć zaliczenie i czy można poprawiać oceny!

Zobacz podstawowe części składowe pracy dyplomowej!
Jak napisać streszczenie pracy dyplomowej?

Zobacz, jak stworzyć abstrakt pracy licencjackiej lub magisterskiej!

Ostatnio dodane
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

Popularne