Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Czy warto wziąć kredyt studencki?

2017-12-28

Kredyt studencki to źródło finansowania, z którego może skorzystać każda osoba uczęszczająca do szkoły wyższej przed ukończeniem 25. roku życia. Mało kto jednak decyduje się na tę formę pozyskiwania pieniędzy. W roku akademickim 2017/2018 było to zaledwie 2,3% studentów i doktorantów w całej Polsce. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ tego typu usługa w banku może pozwolić uniezależnić się od rodziców. Aby przybliżyć, czy opłaca się wziąć kredyt studencki, przygotowaliśmy o nim trochę informacji.

Zobacz, co warto wiedzieć o kredycie studenckim!

Dlaczego boimy się kredytu studenckiego?
Głównym powodem jest przede wszystkim strach przed dużym długiem, którego nie będziemy w stanie spłacić. Możemy o tym jednak zapomnieć, ponieważ kredyt studencki jest przede wszystkim tani i bezpieczny. Dzięki temu możemy być pewni, że w razie problemów z pracą po studiach, można w każdej chwili przerwać spłatę należności na okres roku.

Co go charakteryzuje?
Podstawową cechą tego typu usługi jest niskie oprocentowanie, które pojawia się dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. To dopiero wtedy mamy obowiązek rozpoczęcia spłaty długu. Cały okres oddawania należności do banku trwa dwa razy dłużej niż czas pobierania pieniędzy. To jednak nie wszystko, ponieważ możemy także dostosować kredyt do swoich własnych potrzeb. Oznacza to, że mamy możliwość wyboru, w jakiej sumie chcemy otrzymywać miesięczne wypłaty gotówki. Dodatkowo, za wybitne wyniki w nauce dostajemy szansę zmniejszenia o 20% obowiązkowej kwoty do spłaty.

Jak otrzymać?
Wystarczy spełnić odpowiednie warunki. Takim podstawowym jest ukazanie w wybranym banku dowodu na to, że zarobki w rodzinie nie przekraczają kwoty 2500 złotych netto na osobę. Jeśli uda się to zrobić, można złożyć wniosek. Należy pamiętać, że kredyt studencki przyznawany jest zawsze pod koniec roku, więc czas na skompletowanie i dostarczenie do banku wszystkich dokumentów mieści się między lipcem, a październikiem.

Czy warto?
Kredyt studencki jest z pewnością wart uwagi, ponieważ może on pomóc w finansowaniu naszej nauki. Zwłaszcza w przypadku, gdy wybieramy się na prywatną uczelnię lub wyjeżdżamy do innego miasta, gdzie musimy opłacić kwaterę i wyżywienie. Na tę usługę można zdecydować się w każdej chwili naszej edukacji – zarówno na początku studiów, jak i w trakcie. Aby móc go podtrzymać, wystarczy zjawić się w banku dwa razy na rok akademicki w celu ukazania ważnej legitymacji na dany semestr.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: Kontostudenta.pl

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama