Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dlaczego warto podejść do egzaminu w terminie zerowym?

2018-01-19

W sesji egzaminacyjnej na studiach zdarza się, że studenci muszą zaliczać naprawdę dużą ilość egzaminów. Sporo osób przeżywa ogromny stres, gdyż nie mogą w pełni przygotować się do wszystkich testów. Dlatego wiele ludzi decyduje się na zarywanie nocek, uczenie się w komunikacji miejskiej, a także całkowicie rezygnują z odpoczynku. Mało osób podchodzi również do tzw. terminu zerowego, z którego można skorzystać na niektórych przedmiotach. A przecież czasami lepiej jest zaliczyć szybciej egzaminy i mieć z głowy naukę do testów, która potrafi się rozciągnąć na kilka miesięcy z powodu poprawek i nieskutecznej nauki.

Z jakich powodów warto korzystać z terminów zerowych?

Termin zerowy to inaczej przedtermin, czyli możliwość napisania egzaminu przed sesją. Nie w każdym przypadku jest to możliwe, ponieważ nie wszyscy wykładowcy decydują się na taką opcję. Jednak sporo profesorów próbuje w ten sposób pójść na rękę studentom, dodając możliwość zdawania konkrentego przedmiotu szybciej. Jest to swego rodzaju nagradzanie tych osób, które chodziły cały semestr na zajęcia. Niestety, wiele osób nie korzysta z tego przywileju głównie z lenistwa, nie zdając sobie sprawy, że na przedterminie można naprawdę wiele zyskać.

Egzamin we wcześniejszym terminie zazwyczaj jest dużo prostszy, co znacznie ułatwia zdanie całego przedmiotu. Dobra ocena może zredukować ilość zaliczeń w sesji. W ten sposób zostaje zmniejszony również nakład pracy przy nauce do kolejnych egzaminów.

Warto podejść do terminu zerowego przed sesją egzaminacyjną, gdyż pozwoli to ułatwić sobie kolejne zaliczenia. W ten sposób można przede wszystkich rozszerzyć sobie kalendarz testów, co zwiększy także ilość dni przeznaczonych na naukę i pozwoli przyswajać sobie wiedzę na spokojnie, beż żadnego pośpiechu. Zaliczanie w terminie zerowym nie jest takie trudne, wystarczy jednak odrobinę motywacji i ciężkiej pracy, a naprawdę osiągniemy sukces.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama