Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dlaczego warto skorzystać z programu Erasmus+?

2017-11-15

Wielu studentów w czasie swojej przygody z uniwersytetem próbuje urozmaicić sobie jakoś czas. Zwykłe zajęcia czasami nie mogą tego zapewnić, ale na szczęście w dzisiejszych czasach jest inne, bardzo proste rozwiązanie. W celu zaspokojenia potrzeb głodnych przygód studentów, powstał specjalny program Erasmus+, który pozwala każdemu w najprostszy sposób wyjechać na jeden semestr do uczelni zagranicznej. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Program Erasmus+ pozwala poznać lepiej język obcy, a także kulturę innych państw.

Program Erasmus+ powstał z inicjatywy Unii Europejskiej i jest przez nią bardzo mocno finansowany. Został on zapoczątkowany już ponad 20 lat temu i trwa do dzisiaj. Cieszy się także ogromną popularnością. Polega na tym, że dany student może się na niego zapisać, dostając szansę wyjazdu na cały semestr do zagranicznej uczelni. Może to być miejscowość w Szwecji, Chorwacji, Portugalii itd. Wszystko zależy od tego, z jakimi instytucjami ma podpisane umowy nasz uniwersytet.

Uczestnictwo w takim programie zapewnia nam przejazd, zakwaterowanie i pieniądze na mieszkanie, więc nie trzeba się martwić o tego typu detale. W ramach zaliczenia semestru musimy uczestniczyć tam w różnych zajęciach, ale warto wiedzieć, że dostajemy je w ilości mniejszej i dużo łatwiejszej niż u nas.

Dlatego właśnie warto wziąć udział w Erasmusie, ponieważ zyskujemy bardzo dużo czasu na zwiedzanie i oglądanie państwa, które odwiedzamy. Dodatkowo, jest to idealna okazja do tego, aby podszkolić nasz język obcy. Zazwyczaj jest to angielski, ale możemy też trafić do miejsca, gdzie przydadzą nam się także inne. Ostatnia rzecz to przede wszystkim możliwość poznania nowych i ciekawych ludzi, którzy przyjeżdżają tak samo jak my na studia w Erasmusie. Czasami nawet z bardzo egzotycznych krajów. Jest to także okazja do ukierunkowania własnej przyszłości.

Program Erasmus+ to inicjatywa, której boi się wielu studentów. W końcu wiąże się ona z wyjazdem na długi czas i wieloma kilometrami dzielącymi nas od rodziny. Jednak jeśli ktoś już się na to zdecyduje, odczuwa zadowolenie z powrotu do domu, ponieważ jest to niesamowita przygoda dla młodych osób.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama