Z życia Uczelni - Studia

Dni Otwartych Pracowni dla kandydatów na studia artystyczne w Uniwersytecie Pedagogicznym

2022-03-23 15:39:20

Dni Otwartych Pracowni dla kandydatów na studia to czas wypełniony inspiracjami do dalszego działania! Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z myślą o Kandydatach na studia otwiera swoje pracownie artystyczne zlokalizowane przy ul. Mazowieckiej 43 w Krakowie.

Dzień Otwartych Pracowni na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Dni Otwartych Pracowni w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej

Podczas wydarzenia wszyscy zainteresowani mogą poznać Instytut od kuchni – porozmawiać ze studentami i pracownikami, uzyskać informacje o rekrutacji, tworzeniu portfolio, przygotowaniu do egzaminu na studia. W zależności od charakteru pracowni materiały do pracy (farby podobrazia, przybory do rysowania, papier) powinny być przyniesione we własnym zakresie.

Harmonogram wydarzenia

Najbliższe spotkania odbędą się w poniższych terminach:

  • 24 marca, 15.00 – 18.30 – Pracownie Malarstwa prowadzone przez prof. Piotra Jargusza oraz prof. Marka Batorskiego (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 18 i 6),
  • 6 kwietnia, 8.00 – 11.00 – Pracownia Malarstwa prowadzona przez dr Jacka Pasiecznego (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 6),
  • 6 kwietnia, 9.00 – 15.00 – Pracownia Rysunku prowadzona przez dr Ernesta Ogórka (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 3), 
  • 6 kwietnia, 12.00 – 15.00 – Pracownia Malarstwa prowadzona przez prof. Piotra Jargusza (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 18)

Informacje o kolejnych spotkaniach z cyklu Dni Otwartych Pracowni będą się pojawiać na Facebooku:  https://www.facebook.com/sztukaiedukacjaUPKrakow.

Jak wyglądają studia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej?

Absolwenci studiów prowadzonych przez Instytut realizują wiele ciekawych projektów oraz pracują branżach kreatywnych, a to wszystko jest możliwe dzięki wiedzy i umiejętnościom pozyskanym od specjalistów. Eksperymenty, doświadczenia, poznawanie tradycyjnych i nowoczesnych technik to tylko część procesu twórczego, odbywającego się w artystycznych zakamarkach Instytutu. W ofercie widnieje kilka kierunków I i II stopnia oraz studia podyplomowe.

Studiowanie Malarstwa na początku wiąże się z kształtowaniem bazowych umiejętności polegających na opanowaniu tradycyjnego warsztatu praz klasycznych technik artystycznych, które pozwolą na wypracowanie indywidualnego, niepowtarzalnego stylu artystycznego wyrazu. Odnalezienie własnej drogi ma miejsce z wykorzystaniem drogowskazów w postaci merytorycznego wsparcia praktyków – artystów – wykładowców Uniwersytetu Pedagogicznego.

Dyrektor Instytutu zwraca uwagę na wyrażanie siebie „Nie ograniczamy Was do pracy z płótnem i farbami. Możecie równolegle poznawać nowe media, rzeźbić, rysować. Do Was należy wybór. Łącząc różne metody artystycznej ekspresji, powstaną ciekawe projekty w Waszych głowach i w realu”.

Ścieżka rozwoju — kierunki studiów

Dla osób, przez które przemawia dusza nauczyciela, przygotowano studia pierwszego stopnia na kierunku Sztuka i Edukacja z dwiema specjalnościami:

  • Specjalność nauczycielska jest pierwszym etapem zdobywania kompetencji nauczyciela przedmiotów artystycznych. Kontynuacja kształcenia na II stopniu gwarantuje uzyskanie wszystkich koniecznych uprawnień nauczycielskich do podjęcia pracy w szkole. Wiedza z dziedziny pedagogicznej łączy się tu z rozwojem umiejętności artystycznych.
  • Specjalność Animacja Kultury przygotowuje do zawodu animatora kultury, edukatora muzealnego i menedżera/organizatora wydarzeń kulturalnych oraz wielu innych zawodów wymagających połączenia swoich umiejętności artystycznych z kontaktami międzyludzkimi i biznesowymi. Pole działania jest bardzo szerokie. Absolwenci świetnie odnajdują się na rynku pracy. Prowadzą różnego rodzaju warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, organizują eventy, tworzą swoje agencje reklamowe. Możliwości są nieograniczone i zależą tylko od osobowości i preferencji danej osoby. 

Studia podyplomowe dla nauczycieli

Nauczyciele chcący realizować się w pracy zawodowej z wykorzystaniem artystycznych środków wyrazu mogą podjąć studia podyplomowe pn. Edukacja przez sztukę w przedszkolu i szkole podstawowej. Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia zajęć w zakresie edukacji plastycznej/edukacji przez sztukę jako drugiego przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej (przedszkola) i w instytucjach pozaszkolnych. Zajęcia odbywać się będą w systemie zjazdów weekendowych i prowadzone będą przez wysokiej klasy specjalistów z zakresu sztuki i edukacji.  
 
Zapraszamy!
 
Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej: https://imiea.up.krakow.pl/

ip

fot. Materiały Prasowe

Słowa kluczowe: Uniwersytet Pedagogiczny Kraków, Dzień Otwarty, Dni Otwartych Pracowni, studia, rekrutacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

Chemikalia
Chemikalia: Twoja atomowa uczta wiedzy!

Politechnika Śląska zaprasza na wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie konferencję naukową i rozrywkę.

Polecamy
Co zrobić, aby otrzymać zapomogę od uczelni? [PORADNIK]

Wsparcie finansowe od uniwersytetu krok po kroku.

Kiedy sesja? Egzaminy w semestrze zimowym 2019/2020

Sprawdź, kiedy będzie sesja na studiach!

Ostatnio dodane
Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne