Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dodatkowa działalność idealna dla studenta

2017-10-10

Rok akademicki zaczął się całkiem niedawno, więc pierwszoroczni studenci dopiero aklimatyzują się w nowym świecie. To dobra okazja, żeby poczuć się raźniej w nowym miejscu i zaangażować się w dodatkową działalność, która pozwoli poznać nowych ludzi. Czy można z tego wyciągnąć też więcej korzyści?

Koła naukowe, organizacje i wolontariaty czekają na studentów.

Głównym problemem studentów jest lenistwo. Zazwyczaj po nudnych i skończonych zajęciach chce się wrócić już do domu, aby móc zasięgnąć trochę rozrywki. To jednak nie pozwoli nam się rozwijać, a same wykłady i egzaminy także nam w tym nie pomogą. Warto być spragnionym dodatkowych rzeczy do pracy, ponieważ organizacje studenckie, wolontariaty oraz koła naukowe czekają na nowych i pełnych energii członków.

Co mogą nam zaoferować takie działalności? Przede wszystkim w praktyce możemy nauczyć się czegoś nowego. Nie jest to praca, więc nikt nam za to nie zapłaci, ale zdecydowanie można się dobrze bawić w odpowiednim towarzystwie, jednocześnie robiąc coś pożytecznego. W każdym przypadku możemy stworzyć sobie znajomości, które zaowocują w przyszłości podczas poszukiwania pracy lub praktyk.

Takie organizacje pozwalają także na bardzo ciekawe wyjazdy dofinansowywane przez uczelnie. Jest to dobra okazja do zobaczenia nowych miejsc, a także wzięcia udziału w wielu konferencjach lub warsztatach.

Wszelkie wolontariaty potrafią sprawić satysfakcję, ponieważ często wiążą się one z pomocą dla innych. Zazwyczaj tego typu prace nie są trudne, a naprawdę mogą być pomocne w życiu. Zwłaszcza, że później tego typu działalności możemy zawrzeć w naszym CV.

Jeśli nie interesują nas żadne z dostępnych organizacji, możemy na własną rękę założyć koło naukowe, które będzie zajmować się tematyką nas interesującą. Jest to ciekawa możliwość, gdyż wystarczy do tego jedynie chęć i inicjatywa jednej osoby.

Dodatkowe działalności są bardzo popularną rzeczą na Uniwersytetach. Dużo studentów się w nie angażuje, ponieważ jest to naprawdę przyszłościowa propozycja na spędzanie czasu wolnego. Dużą zachętą powinno być to, że pracodawcy zwracają uwagę na to, czy kandydaci na dane stanowisko uczestniczyli kiedyś w tego typu inicjatywach, ponieważ to świadczy o ambicji i chęci do pracy.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama