Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dokumenty na studia - dokumenty rekrutacyjne

2018-06-07

Dokumenty rekrutacyjne to podstawa przy naborze na studia. Po zakwalifikowaniu się na wybrany kierunek każdy obowiązkowo musi dostarczyć wszystkie potrzebne "papiery" do biura obsługi studenta lub dziekanatu. Lista rzeczy do przyniesienia jest duża, co może przerazić niejedną osobę, dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym zobaczycie po kolei, jakie dokumenty na studia trzeba dostarczyć podczas rekrutacji.

Zobacz, jakie dokumenty trzeba dostarczyć przy rekrutacji na studia!

Dokumenty potrzebne na studia

1. Świadectwo maturalne – dotyczy tylko kandydatów na studia licencjackie, inżynierskie i jednolite magisterskie. Przy rekrutacji trzeba dostarczyć dokument potwierdzający, że zaliczyliśmy egzaminy dojrzałości. To główny warunek, który pozwoli nam stać się studentem.

2. Dyplom licencjata, magistra lub inżyniera – dotyczy tylko kandydatów na studia drugiego stopnia. Dyplom pozwala potwierdzić, że ukończyliśmy dany kierunek na pierwszym poziomie.

3. Podanie o przyjęcie na studia – dotyczy każdego kandydata, bez względu na stopień studiów. Taki wniosek drukuje się po wstępnej części rekrutacji na internetowej platformie po wniesieniu opłaty rekrutacyjnej.

4. Kopia dowodu osobistego – dotyczy każdego kandydata. Jeśli chodzi o obcokrajowców, w ich przypadku wystarczy dowód tożsamości, czyli np. paszport.

5. Aktualna fotografia (np. zdjęcie do dowodu osobistego).

Jakie dokumenty na studia?

"Papiery" wymienione powyżej są podstawowe. Mogą pojawić się także dodatkowe, które są zależne od uczelni. Niektóre placówki wymagają jeszcze np. podania o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej wraz z dowodem wpłaty za nią, dowód opłaty rekrutacyjnej, zaświadczenie lekarskie o możliwości realizowania studiów, zaświadczenie o uzyskanym tytule laureata konkursu ogólnopolskiego i inne.

Podanie na studia i inne dokumenty można znaleźć na stronach internetowych uczelni. Tam też znajdują się szczegółowe informacje na temat rekrutacji.

Przy rejestracji na studiach warto się trzymać terminów. Dostarczenie konkretnych dokumentów do siedziby placówki to tylko jeden z etapów naborów. Warto poznać cały proces rekrutacji do szkoły wyższej. Przed dostarczeniem dokumentów na uczelnię trzeba zostać przyjętym na wybrany kierunek. Aby być pewnym dostania się na studia, dobrze poznać również progi punktowe.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama