Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Druga debata oksfordzka za nami!

2018-05-07

W czwartek, 26.04 na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odbyła się druga debata oksfordzka. Tym razem jej tematem była: "Ewolucja miasta. Miasto jako inkubator przedsiębiorczości". Naprzeciwko siebie zasiadły dwa, czteroosobowe zespoły, które wzięły udział w bardzo ciekawej dyskusji.

26 kwietnia odbyła się druga debata oksfordzka w WSEH.

 Zespół przedsiębiorców reprezentowali:

- Marcelina Górska, Garderoba w Pigułce,

- Agnieszka Kozak, Zorius.pl sp. z o.o. sp. k.,

- Janina Seredyńska, Targosz, Jantar Sp. z o.o.,

- Michał Ziaja, 3Cargo (relacja firmy z debaty).

Natomiast zespół naukowców:

- Aneta Bąk-Szołucha, Akademia Techniczno-Humanistyczna,

- Marta Kobus, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna,

- Marcin Matuszny, Akademia Techniczno-Humanistyczna,

- Mirosław Wątroba, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna.

Wszystko rozpoczęło się od przemówienia Poseł na Sejm RP Mirosławy Nykiel oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej Iwony Kłóski. Następnie wykład ekspercki o relacjach biznesu i nauki, który bardzo zaciekawił licznie zebranych gości, wygłosił Jarosław Legięć - doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Po tej części Marszałek - Kamil Martyniak, wytłumaczył zasady debaty oksfordzkiej i rozpoczął najważniejszą część wydarzenia, czyli dyskusję zespołów poświęconą obronie lub obalaniu poniżych tez:

Teza I: przedsiębiorcy potrafią przewidywać i są otwarci na  nowe doświadczenia. (przedsiębiorcy - propozycja, naukowcy - opozycja).
Teza II: naukowcy potrafią myśleć niestandardowo. (przedsiębiorcy - opozycja, naukowcy - proopozycja).
Teza III: władze lokalne, środowisko społeczne oraz media wspierają aktywnych mieszkańców. (przedsiębiorcy - opozycja, naukowcy - propozycja).

Po zakończeniu tego etapu publiczność przystąpiła do zadawania pytań. Andrzej Kempa z Grupy BST zapytał, dlaczego startupy tak szybko upadają oraz o to, jaka jest świadomość przedsiębiorców, w kwestii możliwości uzyskania wsparcia finansowego ze źródeł państwowych i unijnych.

- Jeśli będziemy działali zgodnie z etyką, zasadami, będziemy myśleli nieszablonowo, a także będziemy wspierać kreatywne osoby, wtedy wszyscy na tym skorzystamy. Pojawi się duża przestrzeń do rozwoju. Pragnę także bardzo podziękować studentom, którzy dołożyli wielu starań aby dzisiejsza debata mogła się odbyć - głos podczas debaty zabrała JM Rektor.

Po JM Rektor Pani Poseł Mirosława Nykiel zaprosiła na kolejną, trzecią debatę, a także na wyjątkową konferencję, która odbędzie się w Bielsku-Białej, 12.10.2018 i wezmą w niej udział znani, międzynarodowi eksperci oraz lokalne uczelnie i szkoły średniej. W następnej kolejności Kapituła oceniająca debatujące zespoły udała się na obrady. W oczekiwaniu na decyzję odbyło się losowanie nagród - publikacji naukowych wydanych przez WSEH. Po powrocie Kapituły, dr Agnieszka Twaróg-Kanus ogłosiła zwycięzców debaty, objętej honorowym patronatem Profesora Jerzego Buzka - minimalnie wygrała drużyna naukowców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez Panią Poseł oraz Panią Aleksandrę Kieczek - prezes Stowarzyszenia Akademia Przedsiębiorczości i Sukcesu, wyjazdem do Sejmu RP, specjalnym certyfikatem od JM Rektor WSEH oraz prezentem od sponsora debat, firmy FORTEM. Na samo zakończenie, ekspert Jarosław Legięć podsumował przebieg drugiej debaty oksfordzkiej.

Już teraz zapraszamy na trzecią, ostatnią debatę:

25.05.2018, godz. 13:00 - W kierunku miasta innowacyjnego?
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2136850926545292/?event_time_id=2136850939878624

Zachęcamy do obejrzenia bogatej relacji z pierwszej debaty (https://wseh.pl/pl/galeria/zdjecia-z-pierwszej-debaty-oksfordzkiej.html).

Studiuj w Bielsku-Białej, w najlepszej uczelni na Podbeskidziu. Więcej informacji na stronie: https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna.html.

Wideo z debaty

ip

fot. materiały prasowe/Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczne

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama