Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

EBEC Challenge - konkurs inżynierski dla studentów

2018-03-21

EBEC Challenge to konkurs inżynierski organizowany dla studentów z największych uczelni technicznych w Polsce. Już 11 kwietnia drużyny spotkają się na rundach lokalnych, aby zmierzyć się z praktycznymi problemami i spróbować wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach. Najlepsze z nich będą rywalizować ze sobą podczas Finału w Krakowie.

Drużyny mają możliwość zgłaszania się do 27 marca.Konkurs jest przedsięwzięciem organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST na wiodących uczelniach technicznych w całej Europie. W Polsce finały lokalne odbywają się po raz dwunasty, w następujących miastach: Wrocław, Gdańsk, Gliwice, Kraków, Warszawa i Łódź. Co roku cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród studentów. Celem tego wydarzenia jest umożliwienie uczestnikom wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach w realnych, praktycznych problemach i zadaniach z różnych dziedzin. Czteroosobowe drużyny mają możliwość wzięcia udziału w jednej z dwóch kategorii:

Case Study

Zadaniem drużyn w tej kategorii jest zaproponowanie efektywnego i analitycznego rozwiązania danego problemu, a następnie przedstawienie go publiczności. W ocenie zadania brana jest pod uwagę m. in.: innowacyjność, pomysłowość i analiza rzeczywistych warunków. Przykładowo podczas zeszłorocznej edycji zadaniem w tej kategori było zaprojektowanie podwodnego hotelu, uwzględniając problemy, na jakie narażona może być taka konstrukcja.

Team Design

Uczestnicy kategorii Team Design mając do dyspozycji podstawowe narzędzia, ograniczone materiały oraz środki, muszą stworzyć funkcjonującą w określony sposób maszynę lub mechanizm. Następnie urządzenie zostanie poddane serii testów i zadań sprawdzających różne aspekty funkcjonalności projektu. Po zakończeniu tej części następuje prezentacja wykonanych prac przed publicznością i jury.

W obu kategoriach projekty są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli firm, uczelni i partnerów merytorycznych.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich są finały lokalne, a drugim Finał Ogólnopolski, do którego przystępują zwycięskie drużyny ze wszystkich 6 miast. Studenci, tworząc ten projekt, chcą kreować wizerunek inżyniera XXI wieku - osoby kreatywnej, posiadającej szeroką wiedzę oraz otwartej na współpracę z ludźmi z kraju i zagranicy.

Drużyny mają możliwość zgłaszania się do 23 marca, więcej informacji na stronie internetowej www.ebec.pl oraz na facebooku Konkurs Inżynierski EBEC Challenge Poland.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama