Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia

2018-06-15

Rekrutacja do szkoły wyższej to skomplikowany proces – nie wygląda już on tak, jak lata temu, kiedy wystarczyło tylko złożyć odpowiednie dokumenty do placówki. Teraz nabór rozpoczyna się od elektronicznej platformy, bez której niemożliwe jest zapisanie się na studia. Zobacz, na czym polega internetowa rejestracja kandydatów.

Zobacz, na czym polega internetowa rejestracja kandydatów!

Elektroniczna rejestracja kandydatów

Współcześnie każda szkoła wyższa w Polsce posiada platformę do e-rekrutacji, nazywaną inaczej systemem IRK. Za jego pomocą kandydaci na studia rejestrują się na wymarzony kierunek, a następnie wyczekują na wyniki naborów.

Czy korzystanie z IRK jest proste?

Internetowy system rekrutacyjny jest bardzo intuicyjny. Każda platforma posiada dokładną instrukcję, z której warto skorzystać przed przystąpieniem do rejestracji. Następnie możemy zacząć od wprowadzenia naszych danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, adres itp., do indywidualnego konta.

Powyżej wymienione dane można wprowadzić jeszcze przed otrzymaniem wyników matur. Gdy już dowiemy się, że zaliczyliśmy egzaminy dojrzałości, przechodzimy do wpisywania liczby punktów, które uzyskaliśmy z testów. Po tym działaniu możemy przejść do wyboru kierunku studiów.

System rekrutacji – terminy

Przy naborze warto trzymać się określonych przez uczelnię terminów. W tym celu trzeba zapoznać się z procesem rekrutacji na studia. Każda szkoła wyższa posiada własną stronę internetową, na której można sprawdzić dokładny harmonogram. Dzięki niemu dowiemy się, kiedy pojawią się oficjalne wyniki rejestracji.

Przed wyborem uczelni, dobrze zapoznać się z progami punktowymi na studiach. Dzięki temu dowiemy się, czy jesteśmy w stanie dostać się bez problemu na wybrany kierunek. Warto poczytać również o limitach miejsc, ponieważ to także może zaważyć o naszej przyszłości.

Rejestracja nie będzie mogła zostać pozytywnie rozpatrzona, jeśli nie wprowadzimy opłaty rekrutacyjnej na studia. Warto zapoznać się z cennikiem, ponieważ dla każdej uczelni i kierunku kwoty mogą się różnić.

Gdy już okaże się, że zostaliśmy przyjęci na studia, wtedy dopiero będziemy mogli dostarczyć do placówki odpowiednie dokumenty rekrutacyjne, o których także dowiemy się ze strony internetowej wybranej uczelni.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama