Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jak produktywnie spędzić ferie świąteczno-noworoczne na studiach?

2018-12-27

Ferie świąteczno-noworoczne to pierwszy dłuższy okres wolny od zajęć dydaktycznych w roku akademickim. Wielu studentów czeka na ten czas, aby móc wrócić do domu i spędzić kilka dni z rodziną. Gdy Boże Narodzenie kończy się, pozostaje nam jednak jeszcze około pół tygodnia do Sylwestra. Jak spędzić ten okres, aby nie żałować? Poniżej podajemy parę pomysłu na to, co robić w trakcie ferii świąteczno-noworocznych.

Zobacz, jak wykorzystać dni wolne od zajęć na studiach!

Wariant edukacyjny

Jak wiemy, w trakcie roku akademickiego nie zawsze jest czas na zrealizowanie wszystkich obowiązków. Czasami wiele z nich nas przytłacza i nie jesteśmy w stanie wyrobić się w odpowiednim terminie z projektami oraz nauką do egzaminów w sesji. Z tego powodu pierwszym pomysłem na produktywne spędzenie ferii jest wykorzystanie czasu wolnego poprzez poświęcenie chwil na przyswajanie wiedzy i nadrabianie prac zaliczeniowych, takich jak np. wypracowania, prezentacje, projekty graficzne.

Wariant hobbystyczny

Kolejną opcją na produktywne spędzenie czasu jest rozwijanie własnego hobby. W trakcie roku akademickiego nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć chwile dla zainteresowań. Dlatego dni wolne nadają się idealnie do tego, aby porobić zdjęcia, coś napisać, nadrobić zaległe filmy, poćwiczyć grę na instrumencie itp.

Wariant wycieczkowy

Studia to czas, który wiele osób chce zapamiętać do końca życia. Najlepsze chwile trzeba tworzyć samodzielnie, dlatego warto pomyśleć o jakimś wyjeździe w trakcie ferii świąteczno-noworocznych. Może to być np. wycieczka w góry, nad morze, a także za granicę. Ważne, aby zabrać ze sobą najbliższe osoby, z którymi czujemy się w takich momentach dobrze.

Wariant sportowy

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie zwracamy uwagi na ilość spożytego jedzenia, dlatego po nich warto pomyśleć o spaleniu dostarczonego do organizmu nadmiaru kalorii. W tym celu można pójść po prostu parę razy pobiegać, udać się na wycieczkę rowerową lub wybrać się na siłownię. Pomoże to m.in. zachować formę po świętach.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama