Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jak zacząć pisać pracę dyplomową?

2017-12-20

Praca dyplomowa to dłuższy tekst naukowy, który musi napisać każdy student, kończący naukę na danym etapie edukacji w szkole wyższej. W przypadku studiów I stopnia jest to praca licencjacka lub inżynierska. Jeśli chodzi o II stopnia - magisterska. Wiele osób ma problem z pisaniem tego typu projektów i z tego powodu postanowiliśmy opisać, jak zacząć tworzyć swoją własną pracę dyplomową.

Rozpoczęcie pisania jest najtrudniejsze przy całej pracy dyplomowej.

Rozpoczęcie pracy dyplomowej jest najtrudniejsze w całym pisaniu, ponieważ wiąże się z podjęciem bardzo ważnych decyzji wcześniej. Ciągłe dopracowywanie rozdziałów nie jest już takie trudne, ponieważ mamy w tej sytuacji jasno określony temat. Dlatego właśnie warto poczynić procesy przygotowawcze, które pozwolą łatwiej rozpocząć pisanie.

Na początku planowania pracy dyplomowej należy przemyśleć dobrze temat, który będziemy realizować. Wiąże się to z wybraniem obszaru badań i wymyślenia mniej więcej tematu całej pracy. Następnie można przejść do zebrania bibliografii, czyli poszukiwania książek naukowych, z których będziemy korzystać w trakcie pisania. Jest to bardzo ważne, abyśmy mogli znaleźć materiał źródłowy do naszej pracy. To pozwoli nam łatwiej zaplanować sobie cały konspekt.

Naszym kolejnym ruchem przed rozpoczęciem pisania powinien być wstępny spis treści. Jest to bardzo trudne zadanie na początku pracy, ale konieczne, aby można było ułatwić sobie dalsze pisanie. W ten sposób podzielimy sobie cały tekst na rozdziały i etapy, co pozwoli uporządkować nam wszystkie materiały, które posiadamy.

To właściwie wszystko, co powinniśmy zrobić przed rozpoczęciem właściwej pracy. Od tego momentu należy zapoznać się z materiałami, które zebraliśmy. Pamiętajmy, że nie musimy zaczynać od wstępu lub pierwszego rozdziału. To jest nasza praca, więc jako pierwsze możemy zacząć robić środek. To już zależy od tego, jak sami czujemy się na siłach w pisaniu.

Pisanie pracy dyplomowej to nie tylko samodzielna praca. Nie możemy zapomnieć o tym, że tworzymy ją z naszym promotorem, który na pewno pomoże w każdej sytuacji. Dlatego warto przychodzić niego z każdym problemem związanym z pracą.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama