Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jak znaleźć tanie mieszkanie dla studenta?

2018-09-14

Przed oficjalnym rozpoczęciem nowego roku akademickiego wielu studentów, którzy nie mieszkają w dużym mieście, szuka miejsca, w którym będzie się można zatrzymać podczas nauki. Znalezienie odpowiedniej stancji nie jest jednak proste, ponieważ jej wynajmowanie wiąże się z wysokimi kosztami. Niestety, nie każdy może sobie na nie pozwolić, dlatego warto szukać okazji. Zobacz, jak znaleźć tanie mieszkanie dla studenta!

Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby znaleźć tanie mieszkanie do wynajęcia!

Mieszkanie dla studenta

Na temat studenckiego mieszkania krążą w Internecie różne opinie. Najważniejsze jednak, aby osoba wynajmująca lokum miała na stancji dostęp do kompletnego wyposażenia, czyli łazienki, sprzętu elektrycznego oraz mediów, które są współcześnie niezbędne.

Wysoka cena za mieszkanie

Mieszkania w dużych miastach są drogie - tego faktu nie da się ukryć. Musimy wziąć pod uwagę, że niższa cena za wynajem wiąże się z niedogodnościami, które jednym mogą przeszkadzać, a innym wręcz przeciwnie. Warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, aby później nie żałować. Poniżej przedstawiamy elementy mieszkania, które mają duży wpływ na cenę stancji.

Lokalizacja mieszkania

Lokalizacja mieszkania to czynnik, który wpływa na jego cenę. Droższe stancje znajdują się blisko centrum miasta, a tańsze na jego obrzeżach. Jest to dobry sposób na oszczędzenie - musimy tylko w tej sytuacji wziąć pod uwagę, czy będziemy mieć daleko do sklepów i naszej uczelni.

Rozmiar mieszkania

Student mieszkający sam nie potrzebuje dużego metrażu. Wystarczy mu tak naprawdę miejsce do spania, pracowania, gotowania. Ważna jest także łazienka. Wszystkie niezbędne elementy do codziennego życia są w stanie zmieścić się na powierzchni mniejszej niż 30 metrów kwadratowych. W dużych miastach znajdziemy wiele ofert na tego typu mieszkania.

Współdzielenie mieszkania

To najlepszy sposób na zaoszczędzenie na wynajmie. Gdy dzielimy z kimś jeden pokój, nasza cena za lokum diametralnie spada. Niestety, w tej sytuacji możemy spotkać lokatorów, którzy nie przypadną nam do gustu, dlatego trzeba odpowiednio zapoznać się ze wszystkimi osobami w mieszkaniu przed podpisaniem umowy wynajmu.

Gdzie szukać ofert wynajmu mieszkania?

Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Warto jednak także przeszukać gazety lokalne, przystanki autobusowe i tablice, które znajdują się na uczelni - to właśnie w tych miejscach mogą nam się trafić najlepsze okazje.

Nie chcesz wynajmować mieszkania? Poznaj zasady rekrutacji do akademików! Często mogą się one okazać tańsze - zwiększą także twoje szanse na stypendium socjalne.  

PW

fot. Pixabay.comCiekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama