Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jesteś bystry? Wygrasz cenne nagrody!

2010-05-18

Takeagift.pl to nowy, polski serwis internetowy, którego popularność rośnie w błyskawicznym tempie. Jak twierdzą twórcy: "TakeAGift.pl to portal, dzięki któremu możesz zdobyć niesamowite nagrody w zamian za niewielką ilość Twojego czasu!". Nagrody rzeczywiście są niesamowite: laptopy, konsole do gier, najnowsze telefony komórkowe, lustrzanki, iPody, etc. Ale czy to naprawdę działa?

Do chwili obecnej w serwisie zarejestrowało się około 400 000 użytkowników - to sporo biorąc pod uwagę niespełna półtora miesięczną działalność portalu, z drugiej jednak strony to zrozumiałe - perspektywa otrzymania czegoś za darmo, lub prawie za darmo zawsze spotykała się z zainteresowaniem Polaków.

Każdy z nas został kiedyś "obdarowany" przez "życzliwych" nam ludzi odnośnikiem do strony gdzie w ciągu kilku dni możemy zarobić dużo pieniędzy, wygrać nagrody, wylicytować cenne przedmioty za kilka groszy, jednym słowem wygrać - praktycznie nic przy tym nie robiąc. Większość tego typu stron to zwykli oszuści, którzy grając na ludzkiej naiwności zarabiają krocie - praktycznie nic przy tym nie robiąc.

Przeciwieństwem tego typu stron zdaje się być Takeagift. Serwis może poszczycić się pochlebnymi opiniami użytkowników - użytkowników, którzy stworzyli swego rodzaju społeczność. Praktycznie nie ma chyba takiej minuty w ciągu doby, w której TAGtalk (wewnętrzny komunikator) nie tętniłby życiem, a Forum nie wypełniało się opiniami użytkowników.

Pomimo tego, że serwis jeszcze praktycznie raczkuje już teraz możemy znaleźć w sieci zdjęcia i filmy zadowolonych użytkowników razem z ich zdobyczami. Od jednego z moderatorów dowiedzieliśmy się że serwis wysłał już kilkadziesiąt nagród, pomimo że pierwszy restock (czas w którym użytkownicy walczą o nagrody) nawet jeszcze nie miał miejsca.

Największą szansę na nagrody mają osoby które rozwiążą najwięcej zadań i wykażą się sprytem i refleksem podczas uzupełnienia. Aby mieć szansę na bardziej wartościowe nagrody, należy rozszerzyć konto za pomocą sms'a - nie jest to droga inwestycja, a emocje podczas zabawy dużo większe.

Najciekawszą rzeczą jest sposób zbierania starsów (punktów - cały serwis utrzymany jest w klimacie kosmosu). Możemy zdobywać starsy za polecanie strony innym, za klikanie w linki reklamowe, ale głównym i najbardziej "dochodowym" sposobem jest rozwiązywanie zadań. Zadania są przekrojowe i naprawdę ciekawe: możemy się dowiedzieć jak zbudowany jest bolid Formuły 1, dlaczego śmigłowiec lata, jak swoją przygodę z filmem zaczynał Jim Jarmusch, lub jak przebiegała budowa kanału Panamskiego. Dodatkowo twórcy strony wspierają inicjatywy takie jak Pajacyk i zdają się promować ekologię i zdrowy tryb życia.

Takeagift to świetna zabawa, w której można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy i dodatkowo wygrać atrakcyjne nagrody. To dowód na to że w polskiej sieci można jeszcze stworzyć coś co zainteresuje i wciągnie internautów, nie buduje swojej popularności na seksie, czy sensacyjnych doniesieniach i wnosi coś dobrego w umysły przede wszystkim młodszych użytkowników - w tym wypadku edukuje i wskazuje na etyczne postawy.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • hehe [0]ja w to gram :D

  2010-05-18, 11:38:34
  reason5
Zobacz wszystkie wypowiedzi
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama