Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Konferencja Biznes i Edukacja w IT – modele przyszłości

2017-10-23

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach Rady ds. Kompetencji Sektora IT  organizuje w Warszawie w dniu 26 października 2017 r. konferencję Biznes i Edukacja w IT – modele przyszłości. Forum współpracy sektora IT z edukacją. Konferencja ma na celu zaprezentowanie osiągnięć wiodących firm IT w zakresie współpracy z polskimi uczelniami wyższymi a także stworzenie przestrzeni do jej owocnego rozwijania. Forum rozpocznie się  od godziny 09:30, w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Samsung, Warsaw Spire,  Plac Europejski 1 w Warszawie.

Konferencja Biznes i Edukacja w IT – modele przyszłości
Wśród prelegentów i panelistów znajdują się min. przedstawiciele firm takich jak: IBM, Samsung, Microsoft, Intel, Kapsch Telematic Services, CodersTust, ScienceShip, a także przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Akademii Leona Koźmińskiego. Swą obecność potwierdzili także reprezentanci ministerstw Cyfryzacji, Edukacji Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Fundacji Rektorów Polskich i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W pierwszej części konferencji przewidziano praktyczne prezentacje i panele dyskusyjne z udziałem liderów zarządzania współpracą firm sektora IT z partnerami edukacyjnymi.  Przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk firm i uczelni, ukazujące modele nowych kierunków i programów studiów oraz staży studenckich.
Druga część konferencji będzie dotyczyła obszaru badawczo-rozwojowego (B+R/R&D), w tym perspektywy współpracy  naukowców i inwestorów, crowdsourcing i crowdfunding. Poruszone zostaną istotne kwestie, takie jak komercjalizacja osiągnięć naukowych. Zostaną także omówione przykłady wspólnych projektów firm z sektora IT z uczelniami w Polsce.
Podczas konferencji odbędzie się specjalna sesja networkingowa pod nazwą Edu Mixer, mająca umożliwić wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów i wypracowanie porozumień  w bezpośrednich rozmowach zainteresowanych stron.
Szczegółowy program i informacje o konferencji znajdą Państwo pod adresem:

https://www.piit.org.pl/wydarzenia/biznes-i-edukacja-w-it-modele-przyszlosci

Udział w konferencji jest bezpłatny po zarejestrowaniu.

https://edukacja-it.konfeo.com

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama