Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nadchodzą konferencje "Studia na Horyzoncie"

2017-11-15

- Nikomu nie chcemy mówić, jakie studia ma wybrać. Chcemy tylko (albo raczej ''aż'') pokazać, jakie młodzi ludzie mają możliwości i jak powinni pomiędzy wybierać - deklarują założyciele Studiów na Horyzoncie, mający ambicje stworzyć nową, największą imprezę w Polsce z branży doradztwa edukacyjnego.

Wydarzenia odbędą się w czterech miastach: we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Ich cel jest jasny: dać licealistom możliwość spotkania się ze studentami na gruncie, gdzie nikt nie będzie czuł presji i poczucia nienaturalności. Osiągają to przez organizację swoich wydarzeń w miejscach rozpoznawalnych, ale niezwiązanych z uczelniami.

Same wydarzenia mają następujący przebieg: najpierw w salach studenci przeprowadzają 10-minutowe prelekcje o swoich kierunkach. Opowiadają, jak wygląda codzienne życie studentów, jak wygląda integracja ich społeczności, jakie mogą mieć później perspektywy zawodowe oraz, co najważniejsze, dla kogo te studia mogą okazać się ciekawe, a kto może się nimi poważnie zawieść. Po prelekcjach pogrupowanych w bloki tematyczne, studenci przechodzą z licealistami do specjalnie wydzielonej ''strefy komfortu'' z pufami i kanapami. Tam licealiści mogą zadawać swoim starszym kolegom pytania i opowiadać o swoich wątpliwościach.

- Nie chcemy, żeby nasze wydarzenia wyglądały dokładnie tak samo jak targi edukacyjne albo dni otwarte na uczelniach. Zależy nam na szczerości, na podkreślaniu nie tylko zalet, ale i wad studiów, i nie ukrywamy: liczymy, że przynajmniej część z tych interakcji przekształci się w nowe znajomości. Kto wie, może licealiści, którzy w tym roku przychodzą do nas, by wybrać swoją przyszłość, za dwa lata będą występować jako nasi prelegenci?

Czy to eventy organizowane tylko dla licealistów? W żadnym wypadku. Swoją akcję adresujemy do wszystkich młodych ludzi, zarówno tych, którzy chcą się upewnić w swoich wyborach, jak i tych, którzy nie czują się najlepiej na swoich studiach i zastanawiają się nad zmianą kierunku. W grudniu zeszłego roku zespół Studiów na Horyzoncie odniósł niewątpliwy sukces: zaczynając od całkowitego zera w ciągu dwóch miesięcy udało im się zebrać na swoim wydarzeniu w Warszawie ponad 700 maturzystów oraz 60 studentów. W tym roku postawili sobie poprzeczkę znacznie wyżej. Liczą, że odwiedzi ich łącznie ponad 6 tysięcy licealistów na 4 czterech wydarzeniach w całej Polsce: 24 listopada w Krakowie, 1 grudnia we Wrocławiu, 8 grudnia w Gdańsku oraz 15 grudnia w Warszawie.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama