Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Najczęstsze błędy, które popełniają studenci przed sesją

2017-12-29

Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami, więc studenci powoli zaczynają wpadać w szał nauki. Podczas przygotowywania się do zaliczeń przedmiotów popełniają oni jednak wiele błędów, które uniemożliwiają im zdobycie dobrych ocen z testów. Dotyczy to zwłaszcza pierwszorocznych studentów, którzy nie zdążyli jeszcze poznać, jak sesja potrafi być ciężka. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ przedstawiamy zachowania, jakich należy się wystrzegać w trakcie nauki.

Zobacz, co studenci robią źle podczas przygotowywania się do egzaminów!

Brak snu
Przed samą sesją wielu studentów stara się nadrobić materiał w bardzo krótkim czasie. Oznacza to, że zarywają oni niepotrzebnie całe noce na naukę. Nie jest to jednak prawidłowa metoda, ponieważ brak snu źle wpływa na organizm człowieka. Zmniejsza przede wszystkim koncentrację, która jest niezbędna do zapamiętywania informacji.

Brak odpoczynku
Ciągła nauka nie jest dobra dla naszego mózgu. Dużo lepiej zacząć przyswajać wiedzę wcześniej, organizując sobie odpowiednio czas. Warto robić częste przerwy, ponieważ pozwala to ochłonąć przed przystąpieniem do dalszych etapów uczenia się. 

Wspomagacze pamięci
Najgorszą rzeczą, jaką może zrobić student przed sesją, jest zażywanie wspomagaczy pamięci, spowodowane negatywnym nastawieniem do egzaminu. Wiele osób nie zdaje sobie niestety sprawy, że takie tabletki mogą wywołać uczucie senności, nudności, zawroty głowy i osłabienie umysłu, co dodatkowo wpływa na to, że organizm uzależnia się od tego typu substancji. 

Imprezy dla rozładowania stresu
Sesja jest stresująca. Niektórzy studenci źle sobie radzą z tego typu zdenerwowaniem i korzystają ze złych sposobów na rozładowanie nerwów. Jednym z nich są imprezy przed samymi testami. Pozwalają one na pewno pozbyć się myśli o egzaminach, ale źle wpływają na, wspomnianą już wyżej, koncentrację. Konieczna w takiej sytuacji jest zmiana podejścia do samego stresu, który powinien być motywatorem, a nie przeszkodą w nauce.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama