Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Najdroższe kierunki studiów na świecie

2018-09-17

W Polsce do płatnych studiów zalicza się jedynie studia zaoczne lub kierunki oferowane przez prywatne szkoły wyższe. Najdrożej, bo aż 200 tysięcy złotych,  zapłacimy za 6-letnie studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Warszawie. Z kolei w prywatnej szkole musimy liczyć się z wydatkiem 10-20 tysięcy złotych za rok studiów. Za granicą koszty te są nieporównywalnie wyższe. Zobacz, jakie są najdroższe kierunki studiów za granicą!

Zobacz, które uczelnie oferują najdroższe kierunki studiów na świecie.

The University of Cambridge

Uniwersytetu w Cambridge nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najstarszych uczelni w Anglii i jedna z najlepszych nie tylko w Europie, lecz także na świecie. Najdroższym kierunkiem studiów na tym uniwersytecie jest doktorat z biznesu. Pierwszy rok kosztuje 94 tysiące funtów, a kolejne trzy lata 64 tysiące funtów. Łącznie studenci chcący studiować ten kierunek muszą zapłacić 286 tysięcy funtów.

Bard College

Bard College to amerykańska uczelnia, która oferuje 35 programów studiów z zakresu sztuki czy muzyki. Pięcioletnie studia dla osoby mieszkającej w akademiku kosztują 350 tysięcy dolarów. Zaoszczędzić mogą osoby wynajmujące mieszkania lub mieszkające w okolicy, ponieważ koszt studiów bez akademika to 292 tysiące dolarów.

Harvey Mudd College

Uniwersytet ten znajduje się w Claremont w Kalifornii. W 2014 roku został uznany za jedną z najdroższych szkół wyższych na świecie. Oferowane przez niego kierunki studiów skupiają się na naukach ściasłych, takich jak matematyka, chemia, fizyka czy biologia. Za jeden rok studiów licencjackich trzeba zapłacić 77 tysięcy dolarów. Koszt całego kursu wynosi ponad 300 tysięcy dolarów.

Bucknell University

Bucknell University znajduje się w Pensylwanii i oferuje studia z zakresu nauk humanistycznych, sztuki, edukacji, muzyki czy prawa. Jednak do najpopularniejszych i zarazem najdroższych kierunków na tej uczelni należy biochemia. Jej koszt to około 350 tysięcy dolarów.

Vassar College

Uniwersytet ten znajduje się w USA w stanie Nowy Jork. W 2017 roku jeden z amerykańskich rankingów umieścił Vassar College na szczycie szkół, które przeprowadzają najbardziej surową selekcję wśród kandydatów. W tym samym roku na studia na tej uczelni zostało przyjętych zaledwie 23% ze wszystkich aplikujących. Do najpopularniejszych kierunków należą tam: politologia, psychologia, ekonomia i biologia. Jednak najdrożej trzeba zapłacić za studia w zakresie mediów, które kosztują ponad 400 tysięcy dolarów.

Columbia University

Uniwersytet Kolumbijski znajduje się w samym centrum Nowego Jorku. Jest instytucją zarządzającą Nagrodą Pulitzera, a 101 jej absolwentów zostało laureatami Nagrody Nobla. Co ciekawe, w 2014 roku została tam utworzona Katedra Studiów Polskich. Za najdroższy kierunek studiów na Uniwersytecie Kolumbijskim uważane są studia z zakresu biznesu. Pierwszy rok kosztuje ponad 100 tysięcy dolarów.

Wesleyan University

Uczelnia ta znana jest głównie ze studiów dotyczących filmoznawstwa. Znalazła się na 7 miejscu w rankingu na najlepszy program studiów na świecie właśnie z tego obszaru. Można znaleźć na niej ponad 900 kursów. Aby zostać absolwentem tego renomowanego uniwersytetu, należy liczyć się z kosztami wynoszącymi ponad 500 tysięcy dolarów.

Vanderbilt University

Uniwersytet ten znajduje się w Nashville i oferuje najdroższy kierunek studiów na świecie. Jest nim prawo, którego koszt wynosi ponad 775 tysięcy dolarów! Proces nauczania na tej uczelni jest bardzo rygorystyczny, jednak nie oznacza to, że studenci nie otrzymują wsparcia zarówno od wykładowców, jak i starszych kolegów. 

Jak widać, wśród najdroższych uczelni na świecie królują te znajdujące się w Stanach Zjednoczonych. Niewiele osób stać na takie studia, jednak trzeba pamiętać, że studenci bardzo często otrzymują pomoc finansową od uniwersytetów. Najlepsi z nich mogą liczyć również na wysokie stypendia naukowe. Z kolei będąc absolwentem renomowanej uczelni, mają większą szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy.

PO

fot. www.pexels.com

źródło: www.foxnewspoint.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama