Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Naucz się włoskiego online lub na kursie za granicą

2017-07-14

Szkoła Sprachcaffe przygotowała porady dla osób, które chcą uczyć się języka włoskiego. Włoski to język opery, wysokiej kultury i miłości. Aby zrozumieć przynajmniej podstawy tego melodyjnego języka, przygotowaliśmy listę bezpłatnych zasobów w Internecie, które pomogą Ci nauczyć się języka włoskiego SPRACHCAFFE prowadzi obozy języka włoskiego dla młodzieży oraz kursy dla osób dorosłych.

Sprachcaffe

Nauka odbywa się we Florencji oraz w Kalabrii we Włoszech. Takie obozy i kursy językowe to nie tylko nauka, ale również wspaniała przygoda, zapoznanie się ze sztuką i kulturą, nowe doświadczenia oraz przyjaźnie. Jeśli chcecie poćwiczyć włoski przed wyjazdem, to zobaczcie listę naszych bezpłatnych zasobów w Internecie. Pełna wersja tego artykułu znajduje się na blogu Sprachcaffe.
 
Posłuchaj!

Wymowa jest szczególnie ważna podczas nauki nowego języka. Jest to szczególnie ważne przy nauce języka włoskiego, ponieważ poprawna lub nieprawidłowa wymowa niektórych słów (np. "Gnocchi") szybko zdradza twój poziom znajomości języka.

W jaki sposób można poprawić wymowę? Najlepszym sposobem jest słuchanie. Nie ważne czy wybierzesz włoskie radio, podcasty czy telewizję, słuchając można się wiele nauczyć. Polecamy szczególnie TuneIn Radio: Ta świetna strona internetowa umożliwiająca słuchanie stacji radiowych z całego świata.
 
Przeczytaj uważnie!

Blogi oferują ekscytującą i zabawną alternatywę dla zwykłych artykułów prasowych. Chętnie przybliżą Ci język, zwyczaje, kulturę, muzykę, literaturę, film i wiele innych.

Czytaj książki w języku włoskim! Czytanie to przyjemny, ale dość trudny sposób uczenia się włoskiego. Dlatego książki dla dzieci i bajki są szczególnie przydatne dla początkujących i mniej zaawansowanych językowo, ponieważ tekst jest napisany w prosty sposób.

W Internecie można przeczytać rożne bajki dla dzieci po włosku, takie jak “Czerwony Kapturek" czy "Trzy Małe Świnki".

A ty? Jak dobry jest twój włoski? Dowiedz się, rozwiązując nasz włoski test.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama