Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nie znudzisz się – przemówisz! Angielski nie będzie już obcy

2016-10-06

Głównym motywem, dla którego aktualnie uczymy się języków obcych jest rynek pracy i to nie tylko w przypadku wyjazdu za granicę. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego, a niejednokrotnie kilku, jest dziś jednym z podstawowych wymogów zdobycia najprostszego nawet zajęcia. Czy możliwe jest, aby praktyczne i tak potrzebne umiejętności językowe nabyć w krótkim czasie, bez stresu, nie poświęcając na to długich lat nauki, na które w dzisiejszym świecie nie mamy zwyczajnie czasu?


Podstawa w tym przypadku, to odrzucenie nawyków języka ojczystego, a co za tym idzie zdobycie naturalnej zdolności myślenia w języku obcym i szybkiego, wręcz intuicyjnego posługiwania się nim. Niejedna osoba, która zaczynała naukę języka obcego powie, że to teoria nie mająca żadnego związku z praktyką. Jak się jednak okazuje, wystarczy przyjazna atmosfera bezpośredniego dialogu i swobodnych wypowiedzi pod okiem doświadczonego lektora, aby już po kilku tygodniach nauki język obcy nie stanowił dla nas większego problemu w konkretnych, życiowych sytuacjach.
Takie możliwości daje nam jedna z aktualnie najskuteczniejszych metod nauki języków. Co ciekawe metoda ta ma ponad sto lat, ale jej siła leży właśnie w rozwoju i doskonaleniu metodyki, dostosowywanej, na podstawie lat doświadczeń, do wymagań uczniów. Mowa tu o metodzie bezpośredniej. Jakie są jej założenia?


- Można powiedzieć, że głównym celem metody bezpośredniej jest nauka umiejętności komunikacji w języku obcym, poprzez minimalizowanie użycia języka ojczystego w czasie zajęć i wykształcenie pewnych odruchów językowych. Nasi uczniowie od początku mówią w języku obcym. To prowadzi do myślenia w języku, którego chcemy się nauczyć, a dzięki temu łatwości w posługiwaniu się nim w życiu – tłumaczy Leszek Mazur, lektor lubelskiej szkoły językowej „Efekt”.


W praktyce zajęcia w „Efekcie” to nieskrępowane konwersacje w niewielkich grupach, które nastawione są na sytuacje z jakimi spotykamy się w codziennym życiu. Rozmowa, pytania, zaskoczenie i szybkie odpowiedzi, czyli realne, codzienne sytuacje. Wyrażenia i gotowe zwroty są utrwalane dzięki powtórkom, które kształtują odpowiednie odruchy językowe.


Zajęcia próbne w szkole językowej „Efekt” można zobaczyć po napisaniu testu on-line, a zapisując się do końca października uzyskamy znaczne rabaty na każdy rodzaj kursu. Więcej informacji na temat tegorocznej oferty „Efektu” i samej metody bezpośredniej znajdziemy na stronie www.efekt-lublin.com.pl


Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama