Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nietypowe kierunki studiów w Polsce

2017-12-27

Na całym świecie istnieją kierunki studiów, które z nazwy mogą wydać się bardzo dziwne i niepoważne. W Polsce także znajdziemy nietypowe fakultety podyplomowe. Są to częściowo niedawno powstałe programy w szkołach wyższych, ale także dużo starsze kierunki. Aby przybliżyć wiedzę na ich temat, przygotowaliśmy listę tych najciekawszych, które mimo swoich nazw, potrafią zaskoczyć sensownym programem nauczania.

Te kierunki studiów zostały uznane za najdziwniejsze!

Życie wśród kwiatów
Studia podyplomowe na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nazwa brzmi bardzo spokojnie i relaksacyjnie, jednak po tym kierunku można zajmować się wykorzystywaniem roślin ozdobnych do polepszania jakości życia w przestrzeni prywatnej i publicznej.

Zarządzanie parafią
Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ten kierunek może wydać się abstrakcyjny, jednak został on stworzony dla nowoczesnych księży, którzy mogą poznać tutaj sposoby pozyskiwania funduszy europejskich, komunikowania się z wiernymi przez Internet, a także zarządzania finansami w parafii.

Pies w społeczeństwie – hodowla i zachowanie
Studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, które powstały ze względu na duże zainteresowanie pogłębianiem wiedzy o psach. Celem tego kierunku jest przekazanie informacji na temat wychowywania, utrzymywania, hodowli oraz umiejętnego określania predyspozycji tego zwierzęcia.

Nowoczesne metody prowadzenia stada bydła mlecznego
Studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu kierunkowi można poznać wszystkie potrzebne aspekty, które na pewno ułatwią prowadzenie własnego gospodarstwa. Oczywiście w sytuacji, gdy posiadamy stado bydła mlecznego.

Miasta i metropolie. Studia miejskie
Studia podyplomowe w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej, które trwały krótko, ponieważ tylko dwa lata. Zostały szybko zamknięte, a przygotowywały one absolwentów do tworzenia lepszych warunków życia w mieście oraz do innych miejskich aktywności, związanych z zarządzaniem. Kierunek ten otrzymał bardzo duże poparcie, zyskując tym samym wysoką rangę w obszarze kształcenia.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama