Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Odnieś sukces prowadząc bloga lub vloga

2016-09-30

Już w październiku wszyscy chętni studenci z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska, będą mieli okazję wziąć udział w unikatowym wydarzeniu, które przybliży ich do realizacji marzeń o zarabianiu na swojej aktywności w sieci. Szkolenia „iSupport” to niepowtarzalna szansa, by dowiedzieć się jak przekuć swoją pasję w stabilne źródło dochodu. Zajęcia prowadzone przez uznanych praktyków, którzy odnieśli sukces w e-biznesie, praktyczne porady, wysoki poziom. To wszystko jest gwarantowane w ramach warsztatów, które poprowadzą psycholog biznesu i bloger Andrzej Tucholski, szkoleniowcy z iSpot oraz AIP.

Wolność – kocham i rozumiem

Obecnie wielu młodych ludzi ceni sobie przede wszystkim wolność. Myślą także praktycznie i chcieliby uniezależnić się finansowo od rodziny. I tu pojawia się zwykle problem jak pogodzić te dwa dążenia. Z jednej strony podjęcie regularnej pracy wiąże się z ograniczeniem wolności z drugiej zaś nie można być wolnym jeśli jest się zależnym od pomocy finansowej i rodziców. Rozwiązaniem jest znalezienie alternatywnego źródła dochodu, które nie wiązałoby się z pracą najemną. Takim źródłem może dla młodego człowieka być internet i projekt „iSupport” ma za zadanie pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Kluczowa wiedza

Szkolenie „Pasja w internecie - jak się w niej realizować, jak na niej zarobić? Jak stworzyć dochodowego bloga/vloga z pomocą nowych technologii?” przeznaczone jest dla wszystkich studentów, którzy chcieliby, by ich działalność w internecie mogła stać się nie tylko hobby, ale też źródłem pozyskiwania środków finansowych. Jest to więc atrakcyjna propozycja dla wszystkich przedsiębiorczych, aktywnych i pomysłowych osób. Tak o projekcie mówi znany psycholog biznesu i bloger Andrzej Tucholski:

"Wierzę, że nie ma ważniejszej rzeczy w życiu twórcy niż rozwój, głód wiedzy, wieczne sięganie po coś nowego, czegoś, czego się jeszcze nie wie. Dzięki internetowi można dużo podstawowych informacji pozyskać za darmo, a wiedza zaawansowana jest przystępna i może sobie na nią pozwolić nawet student. Sam przeszedłem tę ścieżkę i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z iSpot przy projekcie iSupport mogę być teraz jej częścią dla innych, dopiero zaczynających swoją przygodę! Lubię dzielić się wiedzą a kontekst tych szkoleń wpasowuje się 100% w moje prywatne zainteresowania."

Pieniądze szczęścia nie dają, ale…

Ale każdy z początkujących blogerów czy vlogerów chciałby, by jego pasja zaczęła na pewnym etapie przynosić także zyski. W przypadku gdy nie zarabiamy na naszym blogu grozi nam utrata motywacji do działania i rozwijania swojej pasji dalej.  Kluczowe jest więc zarabianie na naszej aktywności w sieci. Jak to osiągnąć? Cóż, nie jest to takie proste pytanie. Pierwszy etap to oczywiście odpowiednia strategia. Bez niej ani rusz. A jeśli strategia to ustalanie celów i sposobów jak chcemy i w jakim czasie chcemy je osiągnąć. Wyznacz sobie kilka krótkoterminowych i jeden długoterminowy cel. To Cię zmotywuje, a drobne sukcesy dadzą Ci siłę by walczyć dalej. Najpierw więc odpowiedz sobie na pytanie: po co chcę zakładać bloga? Jaki jest mój cel? Odpowiedzi mogą być bardzo różne. Może chcesz podzielić się swoją pasją kulinarną z osobami w sieci, a może chciałbyś udzielać porad na jakiś konkretny temat, może wreszcie liczysz, że poprzez bloga poznasz osoby o podobnych do Twoich zainteresowaniach? To wszystko może się oczywiście wydarzyć a jeśli z głową pokierujesz swoimi działaniami połączysz te cele z osiąganiem zysku, zarabianiem na swoim blogu czy też vlogu.

Gdy już określisz swoją strategię czas, by ją wdrożyć. I tu kluczowa sprawa, dla każdego szanującego się blogera czy vlogera. Najważniejsze jest zaufanie i wiarygodność. Nie daj się skusić na szybki, zwykle mały, zysk związany z ofertą, która nadwyrężyłaby Twoją wiarygodność. Nie warto. Powoli buduj swoją markę eksperta w danej dziedzinie, a to z pewnością zaprocentuje. Dbaj o swój wizerunek, spraw by był on spójny. Jeśli piszesz czy mówisz, że coś robisz – rób to naprawdę. Internauci są bardzo wyczuleni na wszelkie przejawy fałszu i nie tego oczekują od blogerów, których czytują lub vlogerów, których oglądają. I ostatnie. Nigdy się nie poddawaj. Dąż do celu małymi krokami a na pewno tam dotrzesz.

Więcej bardziej szczegółowych wskazówek dotyczących zarabiania na blogu otrzymają uczestnicy szkolenia w ramach projektu „iSupport”.

Koszt szkolenia to jedynie 50 zł, które będą uczestnikom zwrócone na karcie podarunkowej do wykorzystania w sklepach iSpot. Całe szkolenie będzie odbywać się na sprzęcie firmy Apple. Aby zapisać się na szkolenie należy zarejestrować się na stronie www.ispot.pl/isupport. Szkolenie potrwa dwa dni.

Partnerami programu są Startup Academy, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz blog AndrzejTucholski.pl.

Partnerami medialanymi są Gazeta.pl, RmfMaxxx, INN Poland, Mam Startup, Głos Mordoru, dlastudenta.pl, Mediarun i Sukces Pisany Szminką.

iSpot Apple Premium Reseller to sieć salonów z pełną ofertą firmy Apple oraz firm trzecich specjalizujących się w tworzeniu produktów komplementarnych do iPodów, iPhone’ów, iPadów oraz Maców. Jest to sieć salonów spełniających restrykcyjne wymogi międzynarodowego programu Apple Premium Reseller. Zespół iSpot składa się z certyfikowanych specjalistów posiadających wiedzę pozwalającą na zaprezentowanie oraz dopasowanie aktualnie dostępnych, najnowocześniejszych na świecie rozwiązań do realnych potrzeb klienta. Odwiedzając salony iSpot klient ma możliwość praktycznego przetestowania każdego z rozwiązań.

www.iSpot.pl

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama