Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Oszczędności i rabaty na nowy rok akademicki - znajdź coś dla siebie!

2018-09-13

Zaczęły się już terminy poprawek, a nowy rok akademicki rusza za nieco ponad dwa tygodnie. Czy masz już wstępne plany na ten czas? Pamiętaj o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć swój budżet i zadbać o odpowiedni zniżki, które pozwolą Ci znacznie zaoszczędzić na codziennych wydatkach. Zobacz, co dla Ciebie znaleźliśmy już teraz!

sesja poprawkowaNa czym może zaoszczędzić student?

Okazuje się, że na bardzo wielu rzeczach. Zacznijmy od mieszkania - ceny akademików nawet w dużym mieście nadal nie są bardzo wysokie i wahają się pomiędzy 400 a 600 złotych, w zależności od tego, czy możemy mieszkać wraz ze współlokatorem w pokoju dwuosobowym, czy potrzebujemy “jedynki”. Drugą opcją jest wynajęcie mieszkania w kilka osób. Współlokatorzy dzielą się rachunkami i płacą za miejsce w pokoju - dlatego może ich być całkiem sporo. W budownictwie z lat 70, czyli blokach z wielkiej płyty, których jest najwięcej, to zazwyczaj po dwie maksymalnie trzy osoby w największym pokoju i po jednej w mniejszych, lecz w starych kamienicach, których metraże są znacznie większe i bardziej przestronne można spotkać ich o wiele więcej.  Co dalej? Na całe szczęście legitymacja studencka uprawnia do 50% zniżek na komunikację miejską (na bilety jednorazowe, jak i miesięczne lub semestralne), a także na bilety wstępu do kin, teatrów i na wystawy.

Co nam zostaje w takim razie? Koszty wyżywienia, telefonu, internetu, a także budżet na drobne przyjemności, wyjścia ze znajomymi. To wszystko da się dobrze zorganizować - wystarczy wybierać odpowiednie oferty usług, które generują stałe wydatki, jak właśnie wspomniany już abonament lub pakiet internetowy.

Na szczęście na rynku można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, szczególnie jeśli wybiera się je i zamawia drogą online. Dla przykładu internet poprowadzony przez światłowód w Orange o przepustowości 100 Mb/s można dostać już za 59.99 zł miesięcznie. Jeśli podzielimy się tą niedużą kwotą ze współlokatorami, wyjdzie nam bardzo mała kwota.

orange kod rabatowy

Dodatkowe sposoby

Zaoszczędzić w nowym roku akademickim można także na innych rzeczach. Pamiętaj, że w większości pubów i barów możesz dostać tańsze piwo “studenckie” - wystarczy zapytać o nie barmana. Część restauracji (jak chociażby Sphinx czy Marche) nalicza też zniżki za okazaniem legitymacji studenckiej. Pamiętaj o ściągnięciu na telefon aplikacji ze zniżkami na usługi i zakupy oraz o korzystaniu z kodów rabatowych na zakupy online.
 
Polecamy też poszukać artykułów o organizacji zakupów spożywczych tak, aby gotować tanie obiady i nie marnować żadnych produktów - są naprawdę pomocne. Z produktów takich jak buraki, ziemniaki, cebula, kasza i ryż można (wbrew pozorom) wyczarować prawdziwe cudeńka!

Macie swoje sposoby na oszczędzanie podczas studiów? Jeśli tak, koniecznie się z nami podzielcie.

Artykuł Partnera


fot. pixabay.com/455992

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama