Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Pierwsza debata oksfordzka w WSEH za nami!

2018-04-11

Pierwsza debata oksfordzka za nami! Jej tematem była: Ewolucja miasta. Od "powtarzalnych rozwiązań" do "miasta umysłu i pomysłu". Naprzeciwko siebie zasiadły dwa, sześcioosobowe zespoły studentów, które na przemian starały się bronić i obalać postawione tezy.

Przed nami jeszcze dwie debaty w ramach cyklu.

Całość wydarzenia rozpoczęła się od przemówienia JM Rektor Iwony Kłóski oraz Poseł na Sejm RP Mirosławy Nykiel. Następnie wykład ekspercki wygłosiła Joanna Wróblewska-Jachna - doktor nauk humanistycznych w dziedzinie socjologi. Po tej części Marszałek - Kamil Martyniak, zarządził, aby studenci zmierzyli się z postawionymi tezami:

- Teza I: Rozwój infrastruktury miasta jest zgodny z historycznymi uwarunkowaniami zagospodarowania terenu.
- Teza II: Działania podejmowane przez władze lokalne są skuteczne (w perspektywie ostatnich 10 lat).
- Teza III: Różnorodność oferty edukacyjnej jest gwarancją rozwoju miasta.

Po zakończeniu tego etapu, czuwający nad całością Marszałek pozwolił zebranej publiczności na zadawanie pytań związanych z tematem debaty. Wywiązała się bardzo ciekawa wymiana poglądów, która być może będzie kontynuowana już podczas trzeciej debaty! W następnej kolejności czteroosobowa Kapituła udała się na obrady, aby wyłonić zwycięzcę czwartkowej debaty oksfordzkiej, objętej honorowym patronatem Profesora Jerzego Buzka - został  nim Tomasz Sidorczuk, student Akademii Techniczno-Humanistycznej. Pani Poseł Mirosława Nykiel oraz Pani Aleksandra Kieczek - prezes Stowarzyszenia Akademia Przedsiębiorczości i Sukcesu wręczyły zwycięzcy nagrody: wyjazd do Sejmu oraz prezent od sponsora debat, firmy FORTEM. Pani Poseł była jednak pod wielkim wrażeniem wszystkich uczestników, dlatego zmieniła pierwotne ustalenia i oprócz zwycięzcy, nagrodziła wszystkich dwunastu członków zespołów! Na samo zakończenie każdy student otrzymał od JM Rektor certyfikat uczestnictwa w pierwszej debacie oksfordzkiej.

Już teraz zapraszamy na kolejne debaty:

- 26.04.2018, godz. 13:00 - Miasto jako inkubator przedsiębiorczości,
- 25.05.2018, godz. 13:00 - W kierunku miasta innowacyjnego?

Jeśli chcesz wziąć udział w debatach, zajrzyj na Facebooka (https://www.facebook.com/events/2136850926545292/).

Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć (https://wseh.pl/pl/galeria/zdjecia-z-pierwszej-debaty-oksfordzkiej.html)!

Maja Zmiertka

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama