Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Podanie o zmianę promotora

2018-04-04

Pisanie pracy dyplomowej nie zawsze wychodzi wielu studentom bezproblemowo. Na drodze do zrealizowania obszernego tekstu naukowego może stanąć wiele przeszkód, takich jak kryzys twórczy, brak pomysłu na podział rozdziałów, utrata pliku z napisaną treścią, a także wiele innych czynników. Czasami jednak problem może leżeć w promotorze, z którym ciężko nam się współpracuje. Warto wiedzieć w takiej sytuacji, że istnieje podanie o zmianę promotora.

Zobacz, czy możliwa jest zmiana promotora!

Zmiana promotora

Takie działanie możliwe jest w sytuacji, gdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani ze współpracy z naszym promotorem. Powodów jest wiele. Jednymi z nich są złe relacje z osobą, z którą tworzymy pracę naukową. Przyczyny mogą być jednak także zewnętrzne. Oznacza to, że zmiany promotora możemy dokonać też w przypadku, gdy tematyka naszej pracy się zmieniła.

Wniosek o zmianę promotora

Zmiana promotora możliwa jest tylko po złożeniu specjalnego podania do dziekanatu naszego wydziału. Wzór takiego dokumentu znajduje się na stronie internetowej uczelni, na której się uczymy. Wypełniony wniosek powinien zawierać dane studenta, m.in. imię i nazwisko, numer albumu, miejsce zamieszkania, kierunek i rok studiów, numer telefonu. Konieczne jest, aby w podaniu znalazły się także cztery podpisy: studenta, dotychczasowego promotora, przyszłego promotora i dyrektora instytutu lub katedry. W prośbie powinniśmy dodać też uzasadnienie chęci złożenia takiego dokumentu.

Wybór promotora

Przed złożeniem podania o zmianę powinniśmy dobrze przemyśleć naszą decyzję, a także wybrać osobę, która pomoże nam dokończyć pracę dyplomową. W tym celu najlepiej porozmawiać z innymi studentami, aby przekonać się, kto będzie dla nas najlepszy. Brać pod uwagę powinniśmy też dziedzinę naukową, którą chcielibyśmy opisywać.

Jak widać, zmiana promotora wiąże się z ciężkim wyborem oraz zebraniem kilku bardzo ważnych podpisów, bez których złożenie podania do dziekanatu nie będzie możliwe. W trudnej sytuacji wysiłek często się opłaca. Nowy promotor może spowodować, że zaczniemy naszą pracę dyplomową tworzyć szybciej. Pomóc w tym mogą także reguły formułowania przypisów oraz zasady dbania o szatę edytorską.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama