Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Praca po administracji

2018-04-16 15:04:48

Współcześnie znalezienie zatrudnienia, przy którym można liczyć na wysokie zarobki, stały czas pracy, a także bezstresową atmosferę, jest naprawdę ciężkie. Wiele osób wchodzących w dorosłe życie marzy o stabilizacji, której trudno uświadczyć po niektórych kierunkach studiów, zwłaszcza tych humanistycznych. Jest jednak taki jeden wybór, który, wbrew pozorom, może dać absolwentowi upragnioną pracę na odpowiednich warunkach. Zobacz, dlaczego praca po administracji jest opłacalna.

Zobacz, gdzie znaleźć pracę po administracji!

Administracja – kierunek studiów

Administrację można studiować praktycznie na każdym uniwersytecie. Dostępny jest 3-letni etap licencjacki, który wiele osób przedłuża także o 2 lata magisterki. Podczas nauki na tym kierunku student poznaje wiele zagadnień związanych z przedmiotami prawniczymi. Pojawiają się tutaj jednak także elementy logiki, organizacji, statystyki, podatków, etyki i wiele innych.

Administracja jest zaliczana do kierunków, na które przyjmowane są rzesze studentów. Ciężko się jednak utrzymać na takiej specjalizacji, co oznacza, że trzeba się tutaj dużo uczyć i zaliczać masę trudnych egzaminów.

Praca w administracji

Każdego absolwenta tego kierunku studiów czeka praca biurowa. Najczęściej związana jest ona z organizacją dokumentacyjną w instytucjach, co oznacza, że można łatwo skojarzyć ją z pracą urzędnika, którą można wykonywać w administracji państwowej, publicznej i samorządowej.

Tego typu oferty pracy w administracji to nie wszystko, ponieważ z takim wykształceniem można wykonywać każdy zawód związany z dokumentacją. Z tego powodu studenci po tym kierunku znajdują zatrudnienie w wielu instytucjach, takich jak szkoła czy przychodnia.

Wymagania

Aby otrzymać zatrudnienie w branży administracyjnej, nie można jedynie posiadać wykształcenia związanego z tym kierunkiem. To tylko jedno kryterium, do którego kandydat na stanowisko powinien dołożyć posiadane obywatelstwo polskie. Warto też wiedzieć, że osoba karana nie może zostać przyjęta do pracy w urzędzie.

Przywileje

Nie jest łatwo dostać się na stanowiska urzędnicze ze względu na dużą konkurencję, ale warto wiedzieć, że są to posady godne uwagi. Praktycznie każdy pracownik administracji państwowej, publicznej i samorządowej jest zatrudniony na umowę o pracę. Oznacza to, że każdy kandydat może liczyć w tym przypadku na stabilność finansową, a także stały czas wykonywania zawodu.

PW

Fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: praca biurowa, praca w administracji, oferty pracy w administracji
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Hierarchia akademicka - kto kim rządzi na uczelni?
Hierarchia akademicka - kto kim rządzi na uczelni?

Jakie funkcje pełnią dane osoby na uczelniach?

Polecamy
Co to jest sylabus zajęć akademickich  i jak go czytać?
Co to jest sylabus zajęć akademickich i jak go czytać?

Zobacz, jakie informacje znajdziesz w sylabusie przedmiotu.

Bal licencjata, magistra i półmetek na studiach

Czy studniówka to ostatni moment na założenie garnituru i długiej sukienki?

Polecamy
Ostatnio dodane
nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.