Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Praca po psychologii

2018-07-19

W społeczeństwie panuje wiele mitów na temat zawodu psychologa. Dla niektórych są nimi osoby "z problemami" –  to jednak nieprawdziwy obraz tej profesji. Tak naprawdę psychologami zostają otwarci ludzie, którzy lubią pomagać innym. Sam kierunek studiów o tej tematyce jest bardzo popularny wśród młodych osób, kandydujących do szkół wyższych. Czy to oznacza, że łatwo jest o źródło zarobku z tym zawodem? Zobacz, czy praca po psychologii jest łatwa do znalezienia!

Jak zostać psychologiem?

Swoją przygodę z tym zawodem trzeba rozpocząć od studiów. Kierunek "Psychologia" jest bardzo popularny na wielu uczelniach. Pozwala rozwijać się w przedmiotach humanistycznych, co oznacza, że aby się na niego dostać należy mieć zaliczoną z wysokim wynikiem maturę z języka polskiego i obcego, historię i wiedzę o społeczeństwie. W trakcie nauki studenci poznają m.in. biologiczne postawy zachowań, elementy filozofii, logiki, metodologii itp. Wymienione zajęcia są realizowane w podstawowym zakresie na studiach licencjackich. Dopiero później wybiera się specjalizację, na której przekazywana jest szczegółowa wiedza.

Gdzie studiować psychologię?

Psychologię można znaleźć na wielu uczelniach w całej Polsce, więc mogą ją studiować osoby z różnych zakątków kraju. Kierunek ten znajdziemy w takich szkołach jak Dolnośląska Szkoła Wyższa, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Gdański, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera i inne.

Praca po psychologii

Często można usłyszeć pytanie "Ile zarabia psycholog?" – jest to zależne od konkretnej pracy, jaką się wykonuje. W przypadku tego kierunku rynek jest bardzo szeroki. Absolwenci psychologii znajdą zatrudnienie w szkołach każdego stopnia, domach dziecka, klinikach, szpitalach, ośrodkach odwykowych, więzieniach, policji, firmach doradczych, urzędach pracy itd.

Jak widać, w wielu instytucjach potrzeba psychologów, co sprawia, że jest to kierunek warty studiowania. Każdy absolwent może liczyć na zatrudnienie w dużej liczbie miejsc pracy – większość z nich to placówki państwowe, a to pozwala również oczekiwać pełnych umów o pracę ze wszystkimi świadczeniami.

Przyszłość wielu kierunków studiów może budzić wątpliwości. Warto zobaczyć także, gdzie szukać zatrudnienia po administracji i pracy po filozofii.

Sprawdź u nas także oferty pracy dla studentów!

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama