Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Praktyki studenckie - co mogą nam dać?

2017-11-08

Praktyki to czas, który czeka każdego studenta. Są one zależne od uczelni, ale zazwyczaj następują po drugim roku studiów licencjackich i pierwszym magisterki. Niestety, wiele osób lekceważy sobie ten moment. Niektórzy się starają, ale większość chce to tylko zaliczyć. Jest to typowe myślenie studenckie, jednak w ten sposób nie zyskamy na tym nic więcej. Co praktyki mogą nam dać?

Praktyki studenckie mogą być czasem kluczowym dla naszej przyszłości.

Praktyki powstały z myślą o tym, żeby w trakcie edukacji móc ćwiczyć swoje zdolności praktyczne. Najczęściej są one niepłatne, co sprawia, że nasza mobilizacja automatycznie spada. Dodatkowo, wiele firm nie traktuje studentów poważnie, co kończy się tym, że na tego typu praktykach robimy kawę lub tylko archiwizujemy dokumenty.

Praktyki mają jednak swoje plusy, ponieważ naprawdę można na nich zdobyć dodatkowe umiejętności. Pozwalają one jednak poznać wielu ciekawych ludzi z branży, która nas interesuje. A jak dobrze wiemy, znajomości na rynku pracy czynią cuda. Najważniejsze w praktykach jednak jest to, że dają nam możliwość pokazania swoich umiejętności firmie, do której wyruszamy. W ten sposób mamy szansę na zdobycie pracy w niej. Jest to dużo łatwiejsze dla nas, ponieważ w czasie praktyk zdążymy się zaaklimatyzować.

W jaki sposób uzyskać takie efekty? Zacznijmy od zrezygnowania z praktyk, które oferuje nam nasza uczelnia. Poszukajmy czegoś sami i spróbujmy się zrekrutować. Dana firma będzie inaczej na nas patrzeć i nas traktować, jeśli zgłosimy się do niej sami. Oznacza to także, że w trakcie pozwolą nam zrobić coś więcej niż tylko archiwizację dokumentów. Może akurat osiągniemy jakiejś ciekawe efekty, a pracodawca pozwoli sobie zatrudnić nas na dane stanowisko. Wszystko przed nami. Ważne jest także, żeby pokazać, że nam zależy. Postarajmy się o to.

Praktyki studenckie to niepozorny czas, który może zmienić nasze życie. Dlatego w ich trakcie warto dać z siebie wszystko i nie narzekać na to, że chwilowo nie dostajemy za to pieniędzy. To może się zmienić i nasze starania mogą sprawić, że nasze marzenia spełnią się.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama