Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Projekt koła naukowego Enactus UE Wrocław najlepszy w Polsce

2017-07-26

5 czerwca 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki odbył się ogólnokrajowy konkurs Enactus Poland 2017. Studenci zaprezentowali innowacyjne projekty biznesowe, a zasiadający w jury biznesmani zdecydowali, że drużyna Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zdobyła tytuł National Enactus Champion 2017 i będzie reprezentowała Polskę na Enactus World Cup w Londynie.

Zespół Enactus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu został reaktywowany w październiku 2016 r. i od razu ruszył z projektem Needleyouneed, aktywizującym grupę seniorów, poprzez zaangażowanie ich w szycie koców z niepotrzebnych ubrań.

- Projekt "Needle You Need" jest teraz naszą marką - mówi dr Iwona Czerska z Katedry Badań Marketingowych, opiekunka KN Enactus. - Szyjemy kocyki z niepotrzebnych materiałów. Ubrania, które zalegają w szafie, zamiast zostać wyrzucone lub oddane do organizacji charytatywnych, trafiają do nas. Dodam tylko, że nadal warto je przynosić - póki co, gromadzę je w moim pokoju w katedrze Naszym produktem - dodaje. - Jest więc oryginalny, spersonalizowany kocyk, który powstał jako efekt współpracy z zaprzyjaźnionymi seniorkami, które aktywizujemy w ich czasie wolnym. Współpracujemy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szlachetnym Seniorem. Zamierzamy także podjąć stałą współpracę z Angel Care i innymi domami seniora. Firma Łucznik natomiast udostępnia nam miejsce do szycia. Oczywiście wszystkie chętne seniorki zachęcamy do współpracy. Stąd "Ciepło babcinych rąk" jest hasłem przewodnim projektu - wyjaśnia Czerska.

Dodatkowo, drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu otrzymała nagrody w kategoriach:

- Enactus Most Improved Team - najdynamiczniej rozwijające się koło naukowe

- Enactus Poland Rookie Award - zespół pierwszy raz uczestniczący w konkursie Enactus.

Żeby osiągnąć sukces w Enactus World Cup w Londynie, projekt musi zostać wdrożony, a to wymaga pieniędzy. W tym celu uruchomiona zastała platforma crowdfundingowa, za pomocą której można wesprzeć finansowa naszych studentów.

Wejdź i pomóż https://polakpotrafi.pl/projekt/needleyouneed

Enactus to powstała pod nazwą SIFE w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych, międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera studentów ponad 1700 uczelni wyższych w 36 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu. Główną jednostkę Enactus stanowi Enactus World Headquarters w Springfield w stanie Missouri, którego częścią jest departament zagraniczny – Enactus International. W poszczególnych państwach działają organizacje koordynujące krajowe edycje programu Enactus. Enactus łączy studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, które przedsiębiorczością odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne wspierając rozwój społeczności lokalnych.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama