Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Przemyśl Regional Selection Conference of EYP Poland 2019 - szczegóły wydarzenia!

2019-01-02

Europejski Parlament Młodzieży (ang. European Youth Parliament – EYP) to niezależna i ponadpartyjna organizacja non-profit, działająca od 1987 roku. Dziś jest jedną z największych na świecie platform debaty i edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Dzięki EYP ponad 35000 młodych Europejczyków rocznie doświadcza demokracji w praktyce, rozwijając umiejętności komunikacji i pracy w międzynarodowym zespole.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 lutego 2019 roku.

Przemyśl Regional Selection Conference of EYP Poland 2019 to jedno z serii corocznych wydarzeń dotyczących obrad Europejskiego Parlamentu Młodzieży na poziomie regionalnym. W tym roku w Polsce sesje tego samego formatu obędą się też w Opolu i we Wrocławiu. Spotkanie w Przemyślu odbędzie się w dniach od 23 do 25 lutego 2019 roku - weźmie w nim udział ponad 100 osób z różnych europejskich krajów. Ma ono na celu zapoznanie uczniów szkół średnich oraz studentów z wiedzą dotyczącą funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej.  

Konferencje EYP odbywają się według sprawdzonego formatu stosowanego przez wszystkie siostrzane organizacje w Europie. Pierwszego dnia sesji uczestnicy poznają się oraz zbudują zespoły w procesie integracyjno-komunikacyjnym. 24 lutego, symulując pracę autentycznych komisji Parlamentu Europejskiego, przedyskutują aktualne problemy oraz opracują projekt rozwiązań, czyli tzw. rezolucję. Ostatniego dnia ma miejsce Zgromadzenie Generalne, będące odwzorowaniem posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego. W jego czasie poszczególne komitety przedstawią propozycje rozwiązań problemu, którym się zajmowały. 

Całe wydarzenie jest organizowane przez wolontariuszy - uczniów, studentów. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rozpoczęcia swojej przygody z Europejskim Parlamentem Młodzieży i wcielenia się w rolę delegatów. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/RSCsEYPPoland/

ip

fot. materiały organizatora

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama