Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Recenzja pracy dyplomowej - na czym polega?

2018-07-04

Obrona pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej to forma egzaminu na koniec szkoły wyższej, która czeka każdego studenta. Samo zaliczenie ostatniej sesji, napisanie dłuższej pracy naukowej i przyjście na ustalony termin spotkania z komisją nie wystarczy jednak, aby otrzymać dyplom. W poniższym artykule przedstawiamy, co jeszcze powinno się zrobić przed zakończeniem studiów. Zobacz, na czym polega recenzja pracy dyplomowej!

Co warto wiedzieć o recenzji prac dyplomowych?

Ocena pracy dyplomowej

W trakcie pisania pracy dyplomowej ustalamy z promotorem, kto będzie oceniał nasz tekst naukowy. Po ostatecznym oddaniu gotowego licencjatu lub magisterki do dziekanatu, powinniśmy dostarczyć również recenzentowi jeden egzemplarz pracy w formie drukowanej lub elektronicznej. Taka opinia o treści merytorycznej, składni, wartości językowej itd. zostaje dodana wraz z notą punktową w skali 2-5 do archiwum danej uczelni na kilka dni przed oficjalnym terminem obrony studenta.

Recenzja pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej

Student ma wgląd do recenzji swojej pracy przed przystąpieniem do obrony. Taka ocena jest krótką opinią wybranej osoby na temat naszego tekstu naukowego. Zazwyczaj występuje ona w formie tabelki, gdzie zawarte są informacje na temat uzyskanej noty punktowej oraz krótkie wypowiedzi o treści pracy.  

Recenzent pracy dyplomowej

Recenzentem jest wybrana przez nas osoba (co najmniej o stopniu doktora habilitowanego) oraz promotor (co najmniej o stopniu doktora), z którym tworzymy tekst naukowy. Ludzie oceniający naszą pracę dyplomową dodają swoje opinie do wspomnianego wcześniej systemu, a także biorą czynny udział w obronie, wraz z przewodniczącym komisji.

Ocena na dyplomie

Recenzja jest częścią składową punktacji składającej się z trzech części - ma ona wpływ na nasz ostateczny wynik pojawiający się na dyplomie ukończenia studiów. Brany pod uwagę jest także rezultat uzyskany na obronie pracy dyplomowej i ogólna średnia ocen ze wszystkich przedmiotów, na które uczęszczaliśmy w szkole wyższej.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama