Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rozmowa z Andrzejem Chomczyńskim - absolwentem WSEH

2018-08-06

Andrzej Chomczyński właśnie zakończył swoją przygodę z Wyższą Szkołą Ekonomiczno-Humanistyczną na kierunku zarządzanie. Po obronie pracy licencjackiej, udało się zadać kilka pytań świeżo upieczonemu absolwentowi.

Zobacz wywiad z Andrzejem Chomczyńskim!

WSEH: Czego dotyczyła Pana praca licencjacka?

- Moja praca dyplomowa dotyczyła możliwości dostosowania elementów japońskich metod zarządzania, do kultury organizacyjnej w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych.

WSEH: Czy wiedza zdobyta podczas studiów na kierunku zarządzanie jest przez Pana wykorzystywana w życiu zawodowym?

- Jestem menadżerem sprzedaży, w związku z tym wiedzę nabytą podczas studiów przez cały czas wdrażam w działania zawodowe i przyznam, że zarządzanie w mojej pracy jest bardzo pomocne. Każdemu polecam ten kierunek studiów, nie tylko menadżerom i przedsiębiorcom.

WSEH: Co mógłby Pan powiedzieć przyszłym studentom zarządzania na WSEH?

- Świetna uczelnia. Te trzy lata nie były stracone. Sporo wiedzy, ciekawe doświadczenia, nowe możliwości. Prawda jest taka, że przychodząc tutaj na uczelnię, miałem już swoje doświadczenia, które musiałem pogłębić i wzbogacić o nową wiedzę. To był świadomy wybór, który okazał się strzałem w dziesiątkę!

WSEH: Jeżeli chodzi o wybór studiów, czy kierunek zarządzanie był wcześniej przez Pana zaplanowany?

- To był wybór celowy i świadomy, z racji wykonywanego zawodu. Tak naprawdę to poszukuję możliwości zmian systemu zarządzania, bo uważam, że polski system zarządzania jest skostniały i mało nowoczesny, jak na dzisiejsze czasy. Po pierwsze, szukam jakiegoś sposobu na wprowadzenie zmian i moja praca dyplomowa bardzo mi w tym pomogła, bo przybliżyła mnie do innego spojrzenia. Po drugie, zmierzenie się z modelem japońskim, który jest o tyle trudny, że kultury są tak odmienne. Pewne elementy są moim zdaniem jak praca zespołowa, czy jak proces decyzyjny, który przebiega od dołu do góry, czyli nie w sposób autokratyczny, ale poprzez zbieranie informacji i opinii pracowników. To są rzeczy, które mogą wynieść ten model naszego systemu zarządzania na wyższy stopień dojrzałości.

WSEH: Dziękujemy za rozmowę!

Zapraszamy do zapoznania się z całym cyklem "Rozmowy z ludźmi sukcesu"! Jeżeli chcesz dołączyć do najlepszych, zobacz rozmowy ze studentami i absolwentami WSEH!

Więcej informacji na stronie: https://wseh.pl/pl/aktualnosci/wywiad-z-andrzejem-chomczynskim-absolwentem-wseh.html

ip

fot. materiały prasowe/Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama