Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rusza III edycja Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego

2017-10-05

W sobotę (7 października o godz. 12:00) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na Dziecięcym Uniwersytecie Artystycznym, prowadzonym wspólnie przez Filharmonię Łódzką i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Dzięki tej inicjatywnie najmłodsi zgłębią wiedzę na temat tajemniczych dźwięków i intrygujących barw na malarskich płótnach. Poznają nieznane instrumenty i ciekawe przestrzenne instalacje.

Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny

Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny to koncert, a także wykłady i warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, podczas których łódzcy artyści i performerzy dzielą się z małymi żakami swoją pasją, odkrywają tajniki pracy orkiestry, eksperymentują z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzają wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. Studenci DUA mogą zarówno zwiedzać ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, jak i poczuć klimat pracy artystycznej. Mogą rozwinąć swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe. A przede wszystkim przekonać się, że studiowanie jest fajne!

W trakcie koncertu inaugurującego cykl warsztatów artystycznych, który odbędzie się w gmachu filharmonii, małych melomanów z pewnością rozbawi "Karnawał zwierząt" Camille’a Sant-Saënsa, cykl 14 pomysłowych muzycznych portretów, określonych przez francuskiego kompozytora jako „fantazja zoologiczna”. Sugestywne melodie i żywe kontrasty sprawiają, że utwór świetnie nadaje się do nauki rozpoznawania brzmienia instrumentów orkiestry. Tego dnia usłyszeć będzie można także "Simple Symphony" op. 4 autorstwa Benjamina Brittena. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej poprowadzi Błażej Wincenty Kozłowski, a na scenie zobaczymy m.in. muzyków Kingę Firlej-Kubicę i Wojciecha Kubicę (fortepiany), a także Jana Jakubowskiego w roli narratora.

W październiku dla dzieci zaplanowano następujące warsztaty tematyczne: "Wiolonczela do słuchana i podglądania", "Magia Flamenco – taniec, który podbił świat", "Body Percussion", "(Nie)dokonane historie – niezwykły album rodzinny", „Ekologiczne drukowanie – wykorzystanie technik sztuk graficznych w tworzeniu jesiennych krajobrazów". W kolejnym miesiącu mali studenci będą mogli uczestniczyć m.in. w zajęciach  pt. "Świat zaklęty w rytmie – bliskie spotkania z bębnami afrykańskimi" oraz "Artur Rubinstein – chłopiec z Łodzi".

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama