Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ruszyła 3. edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii

2018-10-04

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to wyjątkowe stypendium, skierowane wyłącznie do studentek i studentów pielęgniarstwa oraz osób będących w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej.

Zgłoszenia można wysyłać do 16 listopada 2018 roku.

Stypendium ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat wielkiego wyzwania, jakim jest starzejące się społeczeństwo. Uczestnicy zgłaszają swoje innowacyjne pomysły mające na celu polepszenie opieki nad osobami starszymi, a także cierpiącymi na demencję.

Uczestnicy konkursu walczą o jednorazowe stypendium w wysokości 25 000 PLN oraz staż. Podczas stażu laureat zdobywa cenne doświadczenie, uczestniczy w konferencjach i szkoleniach, bierze udział w spotkaniach ze studentami pielęgniarstwa z innych krajów, a także nawiązuje relacje z przedstawicielami organizacji partnerskich konkursu.

Celem Queen Silvia Nursing Award jest:
ROZWÓJ - umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym osobom.
SATYSFAKCJA - pokazanie, że pielęgniarstwo to satysfakcjonujące i atrakcyjne zajęcie.
DIALOG - zachęcenie do wymiany pomysłów i dialogu na temat opieki nad osobami starszymi.

Nagroda została ustanowiona 23 grudnia 2013 r. przez organizację Swedish Care International jako prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii z okazji 70. urodzin. W Polsce konkurs realizowany jest przez Fundację Medicover. Stypendium przyznawane jest co roku i obecnie ubiegać się o nie mogą kandydaci ze Szwecji, Finlandii, Polski oraz Niemiec.

Laureat odbiera nagrodę z rąk Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii podczas uroczystej gali w Sztokholmie. W czasie spotkania zwycięzcy ze wszystkich krajów wygłaszają przemówienie na temat swojego pomysłu.

Zgłoszenia można wysyłać do 16 listopada 2018 roku. Wejdź na stronę internetową www.queensilvianursingaward.pl i dowiedz się więcej na temat konkursu!

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama